INGINER OFERTARE INSTALATII HVAC

Adecco Romania recruteaza INGINER OFERTARE INSTALATII pentru o companie a carei activitate principală este prestarea de servicii în domeniul ventilației și climatizării.

Responsabilitati:

  • Analiza documentatiei tehnice a proiectelor de instalatii mecanice, in vederea intocmirii ofertelor comerciale;
  • Elaborarea ofertelor tehnico-comerciale, dupa dimensionarea si identificarea echipamentelor si instalatiilor ce vor fi propuse;
  • Suport tehnic pentru client, in vederea sustinerii ofertelor tehnico-comercialei a solutiei tehnice propuse;
  • Gestionarea ofertelor transmise si a statusului acestora;
  • Gestionarea comenzilor si verificarea derularii contractelor comerciale cu clientii si a modului de respectare a conditiilor contractuale, inclusiv situatii de lucrari partiale si finale;
  • Suport tehnic pentru departamentele de executie, in vederea implementarii solutiilor agreate, la standardele impuse de companie
  • Participarea activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari a companiei.

Cerinte:

  • Nivel Mid & Senior Level Specialist, experienta minima pe post similar: 3 ani.
  • Absolvent Ingineria Instalatiilor, cu specializare de preferinta in domeniul HVAC; - flexibilitate la aceasta cerinta
  • Cunostinte foarte bune de operare PC (Office) si de proiectare tehnica (ACAD);
  • Abilitati de planificare si organizare, atentie la detalii, orientare spre rezultate;
  • Atitudine proactiva, persoana curioasa si dornica sa invete si sa progreseze in domeniu, cu reale abilitati de asimilare de noi cunostinte tehnice;
  • Disponibilitate pentru deplasari in santiere;
  • Limba engleza nivel mediu

OFERTA (bonusuri, beneficii):

  • Mediu de lucru stimulant, cu un grad inalt de autonomie si reale oportunitati de dezvoltare personala si profesionala, lucru in echipa tanara, dinamica si flexibila;
  • Masina de serviciu
  • Pachet salarial format din salariu fix+bonus in functie de rezultate

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?