Inginer ofertare/proiectare constructii drumuri si poduri

nespecificat

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice nivel licenta in domeniul CFDP;
Cunostinte solide in utilizarea programelor software specifice (MS Office, AutoCad, Intelsoft sau alte programe ingineresti similare);
Experienta in cadrul unui departament tehnic licitatii-ofertare: minim 2 ani;
Abilitati de comunicare si organizare, seriozitate, implicare, atentie la detalii;
Capacitatea de incheiere a sarcinilor la termenul stabilit, proactiv si cu spirit de echipa;
Bune abilitati de planificare si organizare;
Capacitatea de analiza si sinteza a informatiei;
Experinta in cadrul unui departament tehnic licitatii-ofertare: minim 2 ani;
Capacitatea de incheiere a sarcinilor la termenul stabilit, proactiv si cu sprit de echipa;

Descrierea jobului

Elaborarea de oferte tehnico-economice pentru proiectele/ lucrările propuse folosind programe software specifice;
Realizarea ofertelor pe baza specificațiilor proiectelor, a caietelor de sarcini;
Realizarea necesarului de materiale, manoperă și utilaj pentru proiectele elaborate;
Trimiterea cererilor de ofertă către furnizorii de materiale, echipamente și servicii;
Întocmirea listelor de cantități, a devizelor pe obiecte și a devizelor generale în conformitate cu legislația în vigoare;
Elaboreaza DUAE (documente de calificare), oferta tehnica si financiara pentru licitatii si respecta termenele de depunere ale ofertelor;
Intocmeste cereri de clarificari privind documentele pentru licitatii si raspunde solicitarilor de clarificari ale echipei de evaluare a ofertelor;
Depune ofertele in Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP) sau direct la Beneficiar.
Analizeaza caietele de sarcini in vederea solicitarilor de clarificari (daca este cazul).

Scopul SOMES-TOP-GRUP SRL il constituie furnizarea de servicii de calitate in domeniul proiectarii infrastructurii rutiere. Beneficiem de contributia si profesionalismul angajatilor, dar si de o bogata experienta, avand in portofoliu o gama complexa de studii si proiecte, incepand cu studii de fezabilitate, continuand cu proiectare tehnica de specialitate, analiza si urmarire de lucrari pentru proiecte complexe din urmatoarele domenii: drumuri, poduri, alimentare cu apa potabila, canalizare, lucrari hidrotehnice, consolidari terasamente.