Inginer Ofertare Vânzări Pompe

Compania Mecanex SA din Botoșani își mărește echipa și recrutează un Inginer Ofertare Vânzări Pompe.
Noul nostru coleg va oferta și va vinde pompele pe care le producem pentru irigații și aplicații industriale.
Candidatul ideal este, în primul rând, dornic de a lucra cu entuziasm în echipa noastră.
Apoi, este necesar să aibă suficientă experiență în pompe și în ofertarea acestora.
Lista de mai jos, cu responsabilitățile pe care le va avea, nu se dorește a fi una completă. Pentru un candidat cu experiență în domeniu similar, cerințele generale sunt deja cunoscute.

Responsabilități:

- Oferă consultanță de specialitate clienților;
- Păstrează și dezvoltă relația cu clienții;
- Întocmește oferte în limita competențelor stabilite de politica de vânzări a unității, preia comenzile, urmărește și gestionează contractele;
- Urmărește îndeplinirea obiectivelor din stadiul lor de proiect până la atingerea acestora;
- Întocmește rapoarte de activitate;
- Prezintă întreaga gama de produse cât și ofertele speciale tuturor clienților / potențialilor clienți și asigură consilierea acestora;
- Răspunde de dezvoltarea raporturilor dintre clienți și companie

Candidatul va avea cel puțin 5 ani vechime în domeniu.

Se oferă:
- pachet salarial atractiv și motivant.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Mecanex SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Mecanex SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Mecanex SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?