Inginer planificare productie

Candidatul ideal

- absolvent de studii superioare tehnice
- cunostinte tehnologia fabricatiei;
- cunostinte de lb. engleza
- cunostinte avansate de Microsoft EXCEL
- cunostinte de desen tehnic; Autodesk Inventor Series

Descrierea jobului

- intocmeste documentatia tehnica de executie pentru proiectele alocate (desene de ansamblu, desene de executie si liste de materiale in format standard)
- stabileste tehnologia de fabricatie si a timpilor de manopera pentru fiecare reper in parte pentru intreaga comanda de productie – BOM
- pregateste documentatia pentru productie in formatele solicitate (.pdf si .dxf)
- verifica stocurile si emite cererile de oferta catre furnizori pentru reperele externe
- executa desene 2D
- propune solutii de imbunatatire a tehnologiei de fabricatie si de optimizare a proceselor

Beneficii:
- salariu motivant
- bonus anual
- masa in sistem catering subventionat 50% de catre companie
- card servicii medicale,
- transport asigurat

Descrierea companiei

Loedige Machine SRL este o societate cu capital privat strain, amplasata in Parcul Industrial Prejmer.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la LOEDIGE MACHINE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la LOEDIGE MACHINE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are LOEDIGE MACHINE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?