Inginer Planificare Proiect (Primavera)

Cu o istorie de peste 25 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 750 de angajati.

Responsabilitati:

  • Elaboreaza, actualizeaza, coordoneaza programe de lucrari proiecte;
  • Planifica si monitorizeaza activitatiile si resursele necesare derularii proiectelor;
  • Monitorizeaza progresul proiectelor in raport cu valorile cheie si utilizeaza aceste date pentru actualizarea dashboardurilor, identifica riscuri potentiale, probleme si zonele cu probleme si faciliteaza rezolvarea lor;
  • Identifica principalele interdependente ale programelor de lucrari si lucreaza cu partile implicate pentru dezvoltarea si implementarea planurilor adecvate pentru managementul activitatiilor;
  • Lucreaza îndeaproape cu echipa manageri de proiect pentru a prognoza costurile proiectului în timpul execuției proiectului;
  • Dezvolta și implementaza instrumente de management al costurilor si de buget;
  • Realizeaza pentru proiect si managementul companiei rapoarte periodice.
  • Inglobeaza suficiente informatii in Programele de Executie pentru a identifica riscurile specific si le monitorizeza in vederea eliminarii sau diminuarii impactului;
  • Elaboreaza impreuna cu echipa proiectului masuri de accelerare sau recuperare de intarzieri, in functie de necesitatea si specificul contractului;
  • Inglobeaza informatii in Programele de Executie in asa fel incat sa poata genera anexe cum ar fi: Cash Flow, curbe “S”, necesar de utilaje/echipamente, necesar de personal, cantitati de materiale, distribuite pe intervale de timp conform planificarii.

Cerinte:

  • Absolvent studii superioare specializare constructii (CCIA, CFDP, Instalatii in Constructii);
  • Cunostinte tehnice solide in domeniul executiei proiectelor de constructii in general;
  • Cunostinte in planificarea, actualizarea si coordonarea unui proiect in domeniul constructiilor;
  • Cunostinte avansate de Primavera, Microsoft Project, Microsoft Office;
  • Cunostinte avansate in controlul costurilor, estimare buget proiecte.

Ce oferim

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei;
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala;
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata;
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii;
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati).

Produs de JazzHR

yUzvJssc9N

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la E-INFRA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la E-INFRA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are E-INFRA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?