Inginer Planificare Retea

nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Companie: E-distributie Muntenia SA
Departament: Planificare Retea si Analiza Investitii
Forma contractului individual de munca: Perioada determinata de 2 ani, cu posibilitatea de prelungire, prin intermediului partenerului nostru de leasing HUMANGEST

Competente tehnice si personale:

  • Spirit organizatoric de nivel foarte bun;
  • Spirit de echipa de nivel bun;
  • Nivel de comunicare bun;
  • Capacitate de prezentare sintetica a informatiei;
  • Responsabilitate decizionala;
  • Capacitate de concentrare buna ;
  • Atentie distributiva;
  • Microsoft Office;

Descrierea jobului

Candidatul de succes va fi responsabil cu urmatoarele:

  • Identifica oportunitati de finantare - analizează programele lansate si conditiile de eligibilitate.
  • Monitorizeaza programe anuale/multianuale din punct de vedere realizari de investitii, pentru lucrarile de inalta, medie, joasa tensiune si dotari, conform reglementarilor Autoritatii Nationala de Reglementare in domeniul Energiei si conform cerintelor interne in cadrul grupului E-Distribuzione.
  • Elaboreaza cereri de finantare, bugete, analize cost-beneficiu si alte anexe prevazute in Ghidurile Solicitantului si verifica documentele necesare depunerii cererii de finantare.
  • Elaboreaza prognoze privind evolutia consumului, rapoarte, statistici, prezentari si colaboreaza cu celelalte unitati pentru transmitere informatiilor solicitate de OTS sau alti OD.
  • Redacteaza proiecte de finanţare.
  • Intocmeste note de informare necesare pentru institutiile financiare in vederea finantarii proiectelor si promovarea companiei ca potential partener la aplicarea pentru finantare.
  • Elaboreaza rapoarte de progres si a solicitarilor de informare din partea Autoritati de Management a programului.
  • Pentru indeplinirea sarcinilor de serviciu, titularul postului va conduce la nevoie autovehiculele societatii respectand deciziile interne ale societatii emise in acest sens.
  • Să realizeze si alte cerinte legate de fluxul firesc al activitatii din departamentul din care face parte precum si alte activitati suplimentare incredintate prin deciziile managerului (sarcini temporare, participarea in diverse grupuri de lucru, etc).
  • Să cunoasca si sa aplice prevederile documentelor Sistemului de Management Integrat Calitate – Mediu –Sanatate si Securitate Ocupationala (SMI) cu referire la domeniul sau de activitate, prescriptiile tehnice din domeniu, instructiunile tehnice si deciziile interne ale societatii, reglementarile ANRE specifice, legislatia in vigoare.
Iti oferim:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua energetică) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

Ce altceva trebuie să știți?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

E-Distribuție Muntenia
E-Distribuție Muntenia este una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România, alături de E-Distribuție Banat și E-Distribuție Dobrogea. Compania gestionează rețeaua electrică din București și județele Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

Enel Group operates in more than 30 countries all over the world and it enjoys the confidence of approximately 70,000 employees worldwide. Enel Group in Romania is one of the largest private investors in the energy industry, carrying on operations in the fields of electricity distribution, supply, generation from renewable energy sources and in the field of innovative digital energy solutions. The Group entered the Romanian market in 2005, and it provides services for 3 million clients. It has approximately 3,100 employees in Romania in all companies, and heir cooperation is based on the Open Power values: responsibility, innovation, trust and proactivity.

It is an extraordinary opportunity to work in the energy field in this age of the energy transition, and together we have the chance to contribute in Romania to goals such as decarbonisation trough green energy, electrical mobility, energy efficiency, circular economy, innovation, digitalization, all these complying with the principle of creating shared value, together with the communities which we serve.

If you want to know more about how Enel processes your data on your application, you can access this link whenever you like: https://www.enel.ro/content/enel-ro/enel-energie/ro/megamenu/ancillary/legal.html

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la E-DISTRIBUTIE MUNTENIA SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la E-DISTRIBUTIE MUNTENIA SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are E-DISTRIBUTIE MUNTENIA SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă E-DISTRIBUTIE MUNTENIA SA la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?