Inginer Proces (metode si industrializare)

Inginer proces

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
    Experiența in CATIA/SOLIDWORKS, Autocad constituie un avantaj;
  • Limba engleza: nivel conversațional;
  • Experiența de lucru in domeniul producției/matrițelor/gabaritelor/sistemelor asamblate/mașini unelte constituie un avantaj;
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC (Microsoft Office);
  • Capacitate de lucru in echipa;

Responsabilitati:

  • Normarea proceselor de producție;
  • Definirea si imbunatatirea procesului cu scopul de a creste eficienta in procesul de fabricație.
  • Participarea la elaborarea planului de industrializare;
  • Urmărirea fabricării pieselor prototip, întocmirea studiului de fezabilitate si participarea la validarea proceselor de fabricație;
  • Definirea primei planșete de asamblare respectând obiectivele de calitate si productivitate;
  • Definirea si intocmirea documentelor pentru posturile de lucru;
  • Identificarea noilor mijloace de productie si control. Umărirea evoluției lor;
  • Cunoașterea standardelor si condițiilor de calitate si/sau alte standarde si conformarea la acestea.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Duqueine Composites S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Duqueine Composites S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Duqueine Composites S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?