Inginer proces productie automotive - Sibiu

Responsabilitati:

  • Ofera asistenta si sprijin pentru instalarea noilor linii de productie;
  • Monitorizeaza, masoara si controleaza procesele de care raspunde;
  • Ofera suport tehnic in productie, in fazele de NPI;
  • Participa la luarea masurilor privind inlaturarea neconformitatilor de produs/proces;
  • Promoveaza masuri de imbunatatire continua a procesului de productie;
  • Evalueaza riscurile si pune in aplicare planuri de control pentru mentinerea procesului in limitele stabilite si ia masuri in cazul deviatiilor aparute;
  • Participa la intocmirea caietelor de sarcini;
  • Intocmeste dosare tehnice pentru toate echipamentele si posturile de lucru;
  • Intocmeste instructiuni de lucru si montaj aferente operatiilor de asamblare;
  • Asigura instruirea operatorilor din productie;
  • Asigura respectarea cerintelor tehnice definite de client.

Cerinte :

  • Studii superioare tehnice (electromecanica, mecanică, mecatronică,etc.) ;
  • Experienta relevanta in transferul si dezvoltarea produselor noi;
  • Experienta in dezvoltarea proceselor mecanice de asamblare si montaj;
  • Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similară (in domeniul automotive);
  • Cunoasterea metodologiilor specifice calităṭii (ex. APQP, FMEA, 8D, 5Why, VDA , MSA, SPC, Problem solving);
  • Cunostinte in domeniul electric/pneumatic;
  • Cunostinte de desen tehnic;
  • Bune cunostinte de ă; cunostintele de limba germana reprezinta avantaj.

Pachetul salarial contine pe langa salariul fix si alte beneficii:

  • tichete de masa;
  • prime de sarbatori;
  • decontare transport;
  • servicii medicale gratuite ;
  • asigurare medicala .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Arheosib Consulting SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Arheosib Consulting SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Arheosib Consulting SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?