Inginer proces si Specialist debitare

Ne dorim in echipa noastra persoane care sa intruneasca urmatoarele competente:

  • Gandire si deprinderi tehnice
  • Munca in echipa
  • Planificare si organizare
  • Orientare spre rezultat si imbunatatire continua

Asteptam de la voi sa aveti :

  • Studii tehnice superioare
  • Sa cunoasteti limba engleza la nivel avansat. Reprezinta avantaj cunoasterea limbii germana.
  • Constituie avantaj experienta in domeniul automotive

Beneficiile pe care vi le oferim sunt:

  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala
  • Transport gratuit
  • Tichete de masa
  • Tichete cadou
  • Bonusuri anuale de performanta
  • Abonament la sala de sport
  • Card de sanatate
  • Al 13-lea salariu
  • Bonus de fidelitate

Pozitiile fac parte din cadrul Departamentului Tehnic si presupun urmatoarele responsabilitati :

Inginer Specialist Debitare

  • Implementeaza, mentine si imbunatateste procesele de productie (tehnologia de executie a produselor) astfel incat sa satisfaca cerintele clientilor interni si externi, respectand regulile interne si politica HIRSCHMANN.
  • Defineste si valideaza parametrii de proces debitare astfel incat sa fie indeplinite cerintele clientului si inregistraza, actualizeaza si verifica fisele parametrilor de proces a. i. sa se utilizeze parametrii optimi in procesul de productie.
  • Instruieste operatorii si tehnicienii pentru ca acestia sa cunoasca modul de lucru la masini si scule, dispozitive si aspecte specifice proceselor tehnologice de executie
  • Creeaza, actualizeaza si comunica catre productie si management rapoarte saptamanale cu analiza pierderilor si eficienta utilizarii masinilor (OEE) pentru a decide actiuni in vederea reducerii pierderilor si incadrarea acestui indicator, OEE, in obiectivele stabilite
  • Creeaza, actualizeaza si verifica fisele de intretinere zilnica (planificata) pentru a creste durata de viata a sculelor si pentru a elimina variatiile in proces
  • Preia si actualizeaza documentatia de proiect pentru proiectele noi . sa avem o evaluare a resurselor in conformitate cu cerintele clientului
  • Implementeaza cerintele de standardizare a spatiului de productie

Inginer Proces

  • Defineste si valideaza parametrii de proces pentru toate procesele de productie mai putin procesele speciale (ex: injectare de mase plastice), astfel incat sa fie indeplinite cerintele clientului si inregistraza, actualizeaza si verifica fisele parametrilor de proces a. i. sa se utilizeze parametrii optimi in procesul de productie.
  • Instruieste operatorii pentru ca acestia sa cunoasca modul de lucru la masini si scule, dispozitive si aspecte specifice proceselor tehnologice de executie

Descrierea companiei

HIRSCHMANN ROMANIA este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN ROMANIA: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto.
Exista mai mult de 1600 de persoane in spatele succesului nostru. Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Personalul nostru este orientat spre dezvolatrea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HIRSCHMANN ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HIRSCHMANN ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HIRSCHMANN ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?