INGINER PRODUCTIE

Responsabilitati:

- Participa la studii de fezabilitate pentru produsele noi;
- Efectueaza validari atat pentru noile proiecte cat si pentru cele existente in cazul unor modificari;
- Evalueaza si defineste parametrii optimi pentru procese avand ca rezultat obtinerea de piese       cerute in desenul clientului;
- Propune si dezvolta idei de imbunatatire ale proceselor;
- Dezvolta si mentine standardele companiei, mentine si imbunatateste standardul locului de munca, al proceselor, 5S;
- Asigura elaborarea si actualizarea documentatiei specifice de proces (instructiuni de lucru, fise de parametrii, PF);
- Propune introducerea de noi tehnologii conform cerintelor desenului si al clientului;
- Realizeaza calculul capacitatilor de productie;
- Participa activ la sedintele de identificare a cauzelor reclamatiilor si gasirea de solutii corective;
- Asigura instruirea personalului in productie.

Cerinte:

- Studii superioare profil tehnic;
- Experienta pe un post similar;
- Experienta in lansarea unui produs nou in productie – constitue avantaj;
- Disponibilitate la deplasare in strainatate;
- Cunostinte de desen tehnic, electrica, mecanica, hidraulica;
- Limba engleza - nivel avansat ( Germana constitue avantaj );
- Gandire tehnica si creativa, persoana cu spirit de echipa, flexibilitate, predictibilitate.

Se ofera:

- Salariu motivant;
- Transport;
- Tichete de masa;
- Bonusuri si prime in functie de performanta;
- Activitati recreative;
- Training-uri platite de companie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SOEHNER SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?