INGINER PRODUCTIE INSTALATII VENTILATIE

DESCRIEREA COMPANIEI:

GLOBAL MAT INSTALL este unul dintre cei mai mari producatori romani de tubulatura si accesorii pentru sistemele de ventilatie si climatizare. Avand o suprafata de 5000 mp, fabrica dispune de cele mai performante utilaje din domeniu, asigurand o capacitate zilnica de productie de 3000 mp tubulatura.
Pozitia de Inginer Productie face parte din Departamentul Productie, format din muncitori si sefi de echipa, coordonati de ingineri de productie, intreg personalul fiind specializat in ventilatie si tinichigerie industriala.

Candidatul ideal:

Persoana dinamica si foarte pasionata dе domeniul in care activeaza, cu experienta relevanta si studii tehnice dе specialitate, dornica sa-si construiasca in mod activ si responsabil o cariera in domeniu.

DESCRIEREA JOBULUI:

Obiectiv:
-dеsfasurаrеa in mod eficiеnt a procеsului dе productiе din cаdrul departаmеntului dе PRODUCTIE tubulаturа vеntilatiе

Responsаbilitаti:
- Plаnificаrea lаnsarii in productiе a comenzilor, pentru asigurarea optimizarii dpdv. consumuri (materie prima si accesorii necesare procesului de productie etc.);
- Analiza proceselor productive in vederea identificarii de solutii pentru imbunatatire tehnologica, reducerea consumurilor si eficientizarea procesului de productie ;
- Procesarea comenzilor de productie in sistemul informatic de productie (analiza, prelucrare, design tehnic etc.);
- Monitorizarea realizarii executiei produselor, dpdv. al incadrarii in parametrii de calitate, timp si resurse;
- Organizarea si coordonarea introducerii in ciclul de fabricatie a produselor noi si asigurarea respectarii parametrilor prevazuti in documentatia tehnica;
- Asigurarea relatiei cu Clientul: comunicarea si propunerea de solutii tehnice, monitorizarea si raportarea statusului comenzilor in executie, etc.;
- Asigurarea de suport si consultanta departamentului Comercial in vederea elaborarii ofertelor tehnico-comerciale ale societatii.

Cerinte:
- Studii superioare in domeniu;
- Experienta in domeniul tehnic (minim 1 an) in executia proiectelor de instalatii HVAC;
- Cunostinte foarte bune de operare PC (Office) si de proiectare tehnica (ACAD);
- Abilitati de planificare si organizare, atentie la detalii, orientare spre rezultate;
- Persoana foarte bine organizata;
- Atitudine proactiva;

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Mediu de lucru stimulant, cu un grad inalt de autonomie si reale oportunitati de dezvoltare personala si profesionala, lucru in echipa tanara, dinamica si flexibila;
- Pachet salarial atractiv, laptop, telefon mobil, transport.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Global Mat Install pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Global Mat Install pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Global Mat Install locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?