INGINER PRODUCTIE PROFIL MECANIC

CANDIDATUL IDEAL:

- Absolvent de studii superioare (profil mecanica, mecatronica sau constructii de masini)
- Cunostinte operare pe LASER
- Cunostine de baza in proiectare
- Cunostine 3D CAD
- Persoana cu abilitati de comunicare si lucru in echipa; reponsabil, constiincios, punctual, dinamic, gandire analitica.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Urmareste derularea planurilor de productie, pentru a evita intarzierile in livrarea produselor catre clienti;
- Acorda asistenta tehnica personalului direct productiv;
- Se asigura ca sunt atinse obiectivele trasate de conducerea firmei;
- Pregateste diverse rapoarte sau documente solicitate de conducerea firmei;
- Se asigura ca neconformitatile de produs/proces sunt tinute la un nivel cat mai redus;
- Efectueaza analiza rebutului si inregistrarea rezultatelor in documentele de raportare;
- Efectueaza masurarea produselor cu bratul de masura 3D;
- Solicita si ofera sprijin altor arii de lucru pentru asigurarea continuitatii proceselor de fabricatie
- Stabileste necesitatile de productie in functie de comenzile facute de clienti si de capacitatea de productie;
- Participa la implementarea schimbarilor tehnice in functie de cerintele clientilor;
- Urmareste starea de functionare a echipamentelor si anunta departamentul de intretinere in caz de defectiuni sau functionare defectuoasa;

- Opereaza pe LASER

DESCRIEREA COMPANIEI:

EUROSOFT ., societate infiintata in anul, realizeaza constructii metalice sudate si prelucarte pentru diversi clienti din Italia.
Mai multe detalii pe

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC EUROSOFT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC EUROSOFT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC EUROSOFT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?