INGINER PROIECTANT CONSTRUCTII

INGINER PROIECTANT / ARHITECT

Oras: Iasi

Tip Job: Full time

Domeniu: Inginerie – Constructii Civile & Infrastructura

Contact:

Cerinte:

  • Candidatul trebuie sa aiba diploma de studii superioare in unul din urmatoarele domenii: arhitectura, constructii civile, industriale si agricole (CCIA), drumuri si poduri, constructii hidrotehnice sau instalatii.
  • Notiuni de proiectare, intelegerea elementelor structurale si modul in care se executa lucrarile pentru a putea optimiza procesul de proiectare.
  • Capacitatea de a preintampina din faza de proiectare eventualele erori ce pot aparea in fazele ulterioare.
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
  • Disponibilitate pentru deplasari
  • Cunostinte de operare a programelor de calculator, specifice activitatii de proiectare urmand procesul BIM: Revit, Civil 3D, AutoCAD.
  • Cunostinte de Dynamo reprezinta un plus
  • Abilități interpersonale foarte bune: comunicare, lucrul în echipă, dorință de a învăța, proactivitate

Descrierea postului:

  • Studierea si analizarea documentatiei tehnice primite;
  • Implicare în tot procesul de proiectare, de la faza de concept până la faza „as-built”
  • Oferirea de suport tehnic și soluții
  • Modelare 3D și utilizarea procesului BIM (îndrumări furnizate)
  • Utilizarea platformelor de colaboare intre diferite discipline
  • Intelegerea si aplicarea standardelor companiei pentru activitatea de proiectare
  • Flexibilitate in colaborarea cu alte discipline in cadrul proiectelor mari de infrastructura sau cladiri

Beneficii:

  • Program de lucru flexibil
  • Pachet medical la o clinica privata
  • Tichete de masa
  • Vouchere de vacanta

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SPLENDID DEVELOPMENT S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SPLENDID DEVELOPMENT S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SPLENDID DEVELOPMENT S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?