Inginer proiectant corp (Hull Design Engineer)

Naro Ship Design angajeaza ingineri proiectanticu experienta in domeniulnaval.

Locatie: Germania.

Domeniul de activitate: proiectare constructii navale.

Candidatii trebuie sa aiba o experienta minima de trei ani intr-o pozitie similara, sa fie responsabili, sa aiba o buna capacitate de organizare si sa fie dispusi sa calatoreasca in strainatate in interes de serviciu.
Este necesara cunoasterea la nivel avansat a soft-ului de proiectare navala Aveva Marine, modulul Planar Hull.

Candidatul ideal:

- studii universitare: Facultatea de Arhitectura Navala sau Facultatea de Inginerie Mecanica;

- cunostinte avansate a soft-ului Aveva Marine – Planar Hull;

- cunostinte bune despre standardele constructiei navale;

- autonom, riguros, da dovada de spirit de echipa si simt al raspunderii;

- abilitati bune de comunicare;

- bune aptitudini de analiza si propunere a solutiilor tehnice.

Responsabilitati:

- modelarea 3D a structurii navale folosind soft-ul Aveva Marine - modulul Planar Hull;

- elaborarea desenelor de executie respectand standardele de constructie navala;

- raporteaza cu privire la progresul lucrarilor;

- implementeaza modificarile cerute de catre coordonatorul de proiectin urma controlului 2D si 3D;

- actualizeaza desenele de executie conform ultimelor informatii.

Cerinte:

- cunostinte obligatorii ale soft-ului Aveva Marine - Planar Hull;

- nivel de experienta: minim 3 ani;

- cunostinte lingvistice: - Limba engleza la un nivelconversational este obligatorie;

Limba germana reprezinta un avantaj;

- experienta incoordonarea unei echipe reprezinta un avantaj.

Oferta:

- pachet salarial atractiv;

- cazare asigurata;

- mediu modern de lucru;

- experienta internationala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Naro Ship Design pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Naro Ship Design pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Naro Ship Design locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?