Inginer proiectant Instalatii Electrice

Cunoscută mai ales ca proiectant general, antrepenor şi consultant pentru realizarea şi modernizarea metroului bucurestean,METROUL SA abordează cu succes şi alte direcţii de activitate în domeniile infrastructurii urbane şi de transport, construcţii civile, industriale şi social-administrative, alimentare cu apă şi canalizare, telecomunicaţii şi automatizări, evaluări şi restructurări de companii, consultanţă financiară şi managementul proiectelor, inclusiv al celor cu finanţare internaţională.

In aceasta perioada cautam un noi colegi in cadrul Departamentului Instalatii Complexe - Automatizari pentru posturilede Inginer proiectant sisteme de instalatii HVAC si Inginer proiectant instalatii electrice. Posturile presupun activităţi de întocmire a documetaţiei tehnice, detalii de execuţie, studii de fezabilitate, devize, antemăsurători în domeniul reţelelor electrice si HVAC.

1. Conditii pentru aplicare pentru postul de Inginer proiectant instalatii electrice/electroenergetica:
Absolvent de studii tehnice - Facultatea de instalatii
- Cunostiinte - nivel avansat MS Office / ACAD
- Abilitati de planificare si organizare
- Experienta in proiectarea instalatiilor electrice pentru constructii civile si industriale, LEA/LES 20kV
- Spirit de echipa
- Abilitati de comunicare, flexibilitate
- Cunostiinte de normative, legislatie in domeniu
- Constituie avantaj detinerea de legitimatie de electrician autorizat ANRE gradul IIIA
Experienta dorita:
- minim 5 ani in Proiectare si/sau Santier retele electrice.

Descrierea jobului

- pregatirea documentatiei tehnice de proiect;
- realizarea de studii de prefezabilitate (), de fezabilitate (), proiect tehnic () si detalii de executie () in domeniul instalatiilor electroenergetice, respectiv linii electrice aeriene si subterane LEA/LES la tensiuni de pana la 20kV;
- gestionarea diverselor proiecte si urmarirea derularii proiectelor;
- pregatirea instructiunilor de utilizare si intretinere a instalatiilor/echipamentelor electrice montate;

Limbi straine cunoscute:
- Limba engleza nivel mediu.

2. Pentru postul de Inginer proiectantinstalatii HVAC trebuie sa indepliniti minim conditiile:

- absolvent al Facultatii de Instalatii;

- experienta minima in proiectare sisteme HVAC de minim 3 ani;

- bune cunostinte utilizare Autocad;

- experienta in proiectare sisteme pompe de caldura constituie un avantaj;

- cunostintele de utilizare Revit si Stabicad constituie un avantaj;

- cunoasterea limbii engleze cel putin nivel mediu.

Oferim pachet salarial competitiv in piata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la METROUL S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la METROUL S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are METROUL S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?