Inginer Proiectant Instalatii Electrice

Cu o istorie de peste 21 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Electrogrup este antreprenor general in proiecte complexe de constructii in Romania si in afara granitelor. Suntem specializati in constructii industriale, dar serviciile noastre acopera orice domeniu, de la constructii civile la parcuri fotovoltaice, toate executate la cel mai inalt nivel de calitate si profesionalism.

Deschidem o noua oportunitate de cariera in cadrul diviziei energetice si cautam un Inginer Proiectant Instalatii Electro-Energetice (Circuite primare) pentru sediul din Cluj-Napoca, care sa se alature echipei de proiectare pentru a livra proiecte aliniate cu standardele de calitate si obiectivele companiei.

Responsabilitati:

  • Intocmeste proiectele in toate fazele conform cerintelor in domeniul electric/energetic
  • Realizeaza caiete de sarcini, fise tehnice si memorii tehnice pentru echipamente si lucrari de instalatii electrice
  • Participa ca suport tehnic la sedintele de avizare
  • Cunoaste cerintele normativelor si standardelor aplicabile domeniului energetic
  • Stabileste solutii tehnice  in concordanta cu normativele electrice in vigoare; urmareste sa se incadreze in bugetul proiectului prin solutia optima oferita
  • Intocmirea documentatiei pentru PT si DE
  • Gestionarea proiectelor (revizii, modificari si as built)
  • Intocmeste antemasuratoari pentru devize aferente lucrarile electrice
  • Intocmeste analize si evaluari de costuri pentru proiecte energetice si de energii regenerabile (statii electrice, LEA, LES, eolian, solar, hidro etc.)

Cerinte minime:

  • Studii superioare in domeniul energetic
  • Cunostinte desen tehnic in Autocad 2D
  • Experienta de minim un an in domeniu
  • Cunostinte de limba engleza (nivel mediu)
  • Abilitati excelente de organizare, prioritizare a activitatilor si relationare cu clientii
  • Stapanirea standardelor, normativelor si a legislatiei in vigoare.

Avantaje:

  • Cunostinte soft proiectare 3D (Inventor 3D)
  • Autorizare ANRE

Ce oferim:

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii.
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?