INGINER PROIECTANT INSTALATII ELECTRICE

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate: Facultatea de Inginerie a Instalațiilor, Electrotehnica, Electronica
  • Experienta de minim 5 ani in in elaborarea de proiecte pentru instalatii electrice, respectiv:
    • instalatii electrice de curenti slabi (supraveghere video, control acces, detectie la efractie, detectie incendiu);
    • instalatii de iluminat si prize (iluminat cu tehnologie LED, sisteme de management al iluminatului);
    • instalatii electrice de forta.
  • Autorizatie ANRE IIA;
  • Reprezinta avantaj Autorizatie ANRE IIB;
  • Cunoştinţe foarte bune de AutoCAD, operare PC (Word, Excel, Outlook);
  • Cunoştinţe bune privind piata materialelor si echipamentelor electrice (furnizori, distribuitori, producatori);
  • Cunoasterea normativelor si standardelor de proiectare in vigoare in zona instalatiilor electrice;
  • Limba engleza, minim nivel mediu - scris si vorbit;
  • Abilitatea de a lucra independent;
  • Experienta de lucru pe proiecte, capacitate de analiza si sinteza, organizare si planificare, rigurozitate, autonomie, disciplina;
  • Dispus la deplasari in tara unde firma deruleaza proiecte, in calitate de proiectant si de executant (cam de 2-3 ori pe luna).

Descrierea jobului

  • Asigura activitatea de proiectare si bugetare in cadrul portofoliului de proiecte din cadrul firmei;
  • Asigura suport la coordonarea executiei lucrarilor de instalatii electrice pe care le are contractate firma;
  • Intocmeste documentatia tehnica, in toate fazele de proiectare, incadrandu-se în termenele prevăzute in contractele de servicii, în conformitate cu nivelul de calitate cerut, cu legislatia, normativele si reglementarile in vigoare;
  • Intocmeste bugetele de executie lucrari avand la baza ofertele de materiale & echipamente de la furnizori / distribuitori / producatori si de manopera de la subcontractori;
  • Urmăreşte si verifică respectarea si execuţia proiectului şi se asigura de remedierea eventualelor neconformităţi;
  • In calitate de membru al echipei de proiect participa la planificarea fazelor proiectului, atat in etapa de proiectare cat si in etapa de executie, impreuna cu managerul de proiect;
  • Participă cu echipa de proiect la fazele determinante şi verifică respectarea proiectului;
  • Colaboreaza cu toate echipele din proiect (de alte specialitati) asigurand fluenta in derularea proiectelor si rezolvarea eventualelor neconcordante, inclusiv prin particiarea pe santier, la etapele de urmarire a executiei lucrarilor;
  • Raspunde de calitatea si termenele de elaborare a lucrarilor si documentaiilor tehnice de proiectare.

Beneficii

  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista, tanara, dinamica;
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala prin abodarea unor domenii de nisa;
  • Salariu motivant, intre 1200 net – 1600 net, in functie de experienta. Salariul este exprimat in Euro!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GREEN BUSINESS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GREEN BUSINESS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GREEN BUSINESS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?