Inginer proiectant instalatii electrice, IASI

Responsabilitati principale:

  • Executa lucrari de proiectare conform cerintelor si standardelor de calitate cerute;
  • Colaboreaza cu Tehnicienii referitor la termene si cerinte;
  • Se asigura ca toate planurile sunt revizuite conform standardelor cerute;
  • Efectueaza calcule la nivelului de iluminat din camera utilizand soft-ul Dialux;
  • Stabileste incarcarile de putere utilizand diferite soft-uri;
  • Dimensioneaza si selecteaza tipurile de cabluri, utilizand diferite pachete de softuri;
  • Elaboreaza schemele tablourilor electrice.

Supervizare:

  • Verificarea si monitorizarea desfasurarii activitatii de proiectare a instalatiilor electrice in calitate de reprezentant al proiectantului, asigurandu-se ca lucrarea se desfasoara in conditii de calitate cu indrumarile Proiectantului;
  • Pregatirea rapoartelor tehnice si preliminare dupa cum este necesar;
  • Participarea la procedura de testare si evaluare si furnizarea de rapoarte dupa cum este necesar.

Cunostinte necesare:

  • Diploma de Inginer care sa ateste acest fapt (Licenta in Ingineria Instalatiilor Electrice/Constructii sau domeniul similar);
  • O experienta de minim 3 ani in proiectarea sistemelor de instalatii electrice in diverse tipuri de cladiri;
  • Experienta in proiectare trebuie sa include implicarea inca de la faza de incepere pana la terminarea proiectului;
  • Vaste cunostinte tehnice privind randamentul in proiectare;
  • Competente ridicate privind vorbirea si scrierea in Limba Engleza;

  • Experienta in ceea ce priveste elaborarea specificatiilor, proiectarea si detalierea sistemelor de instalatii electrice;
  • Cunostinte referitoare la utilizarea softurilor privind proiectarea in AUTOCAD, dar si a altor softuri necesare in activitatea de proiectare a sistemelor de instalatii electrice.

Beneficii:

- tichete de masa;

- abonament medical;

- cursuri interne de perfectionare;

- bonusuri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la WSP Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la WSP Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are WSP Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?