Inginer Proiectant Instalatii HVAC / Sanitare

nespecificat

Candidatul ideal

Gi Group recruteaza Inginer Proiectant Instalatii HVAC / Sanitare pentru clientul sau, lider in domeniul serviciilor de consultanta si proiectare in constructii civile.

Cerinte:

  • Studii superioare Inginerie absolvite (Ingineria Instalatiilor Mecanice - HVAC si/sau Sanitare/Constructii sau domeniul similar);
  • Experienta de minim 4 ani in proiectarea sistemelor de instalatii HVAC / Sanitare in diverse tipuri de cladiri;
  • Experienta in Proiectare (implicare inca de la faza de incepere pana la terminarea proiectului);
  • Experienta in ceea ce priveste elaborarea specificatiilor, proiectarea si detalierea sistemelor de instalatii mecanice;
  • Cunostinte privind proiectarea in AUTOCAD, preferabil 3D, dar si a altor softuri necesare in activitatea de proiectare a sistemelor de instalatii mecanice;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Realizeaza planurile pentru instalatiile HVAC/Sanitare ce includ: traseele tubulaturilor de ventilare si a conductelor de agent termic, pozitia unitatilor terminale, echiparea centralelor termice si de ventilare in 2 D sau 3 D in functie de necesitati;
  • Stabileste calculul sarcinilor termice de incalzire, debitele de agent termic, utilizand diferite soft-uri de calcul;
  • Dimensioneaza si alege echipamentele HVAC utilizand diferite soft-uri;
  • Elaboreaza schemele functionale ale instalatiilor sanitare/HVAC;
  • Realizeaza specificatiile tehnice ale proiectelor si stabileste functionarea echipamentelor;
  • Colaboreaza cu Tehnicienii CAD referitor la termenele de livrare si cerinte;
  • Se asigura ca sunt indeplinite toate cerintele legale si statutare.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Asigurare medicala;
  • 24 zile Concediu Odihna;
  • Zile libere de fidelizare a angajatilor, incepand cu 5 ani de exp in companie;
  • Training intern soft 3 D, Magicad sau Revit.
Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie la telefon: -ascuns-/ -ascuns-a">[email protected]

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?