Inginer proiectant instalatii sanitare/ HVAC, IASI

Responsabilitati:

  • Stabileste calculul sarcinilor termice de incalzire, debitele de agent termic, utilizand diferite soft-uri de calcul;
  • Realizeaza planurile pentru instalatiile HVAC/Sanitare ce includ: traseele tubulaturilor de ventilare si a conductelor de agent termic, pozitia unitatilor terminale, echiparea centralelor termice si de ventilare in 2 D sau 3 D in functie de necesitati;
  • Dimensioneaza si alege echipamentele HVAC utilizand diferite soft-uri;
  • Elaboreaza schemele functionale ale instalatiilor sanitare/HVAC;
  • Realizeaza specificatiile tehnice ale proiectelor si stabileste functionarea echipamentelor;
  • Elaboreaza fise de cantitati

Activitati de supervizare:

  • Verificarea si monitorizarea desfasurarii activitatii de proiectare a instalatiilor din cadrul departamentului de proiectare Instalatii Mecanice, in calitate de reprezentant al proiectantului, asigurandu-se ca lucrarea se desfasoara in conditii de calitate cu indrumarile Proiectantului;
  • Pregatirea rapoartelor tehnice si preliminare dupa cum este necesar;
  • Participa la procedura de testare si evaluare si furnizeaza rapoarte dupa cum este necesar;

Cunostinte necesare:

  • Diploma de Enginer care sa ateste acest fapt, (Licenta in Ingineria Instalatiilor Mecanice - HVAC si/sau Sanitare/Constructii sau domeniul similar);
  • O experienta de minim 3 ani in proiectarea sistemelor de instalatii mecanice in diferite tipuri de cladiri;
  • Experienta in proiectare trebuie sa includa implicarea inca de la faza de incepere pana la terminarea proiectului;
  • Vaste cunostinte tehnice privind randamentul in proiectare;
  • Competente ridicate privind vorbirea si scrierea in Limba Engleza;

Beneficii:

- tichete de masa;

- abonament medical;

- cursuri interne de perfectionare;

- bonusuri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la WSP Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la WSP Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are WSP Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?