Inginer proiectant locomotive

DESCRIEREA POSTULUI

Postul implica rezolvarea unor proiecte de inginerie prin utilizarea de softuri dedicate proiectarii 2D si 3D in domeniul mecanic. Proiectele realizate in acest post in cadrul punctelor de lucru Tata Technologies din Romania (Brasov si Craiova) sunt pentru clienti care produc locomotive, vehicule si echipamente utilitare pentru caile ferate.

CERINTE

Studii si competente

Studii superioare tehnice in domeniul ingineriei mecanice (master in domeniul ingineriei mecanice – avantaj).

Experienta de minim 8 ani in domeniul proiectarii de locomotive electrice sau diesel-electrice, vehicule utilitare pentru cai ferate, echipamente de intretinere cai ferate.

Cunostinte de limba engleza - nivel mediu si avansat.

Cunosterea unei platforme CAD

Procesul de selectie include testarea unor cunostinte de inginerie precum: cotare, vedere in spatiu, prelucrari mecanice, materiale utilizate, organe de masini, tratamente termice, sudura, acoperiri electrochimice, rugozitati, abateri geometrice, tolerante etc.

Calitati personale

Abilitati dezvoltate de comunicare, capacitatea de a lucra in echipa si individual, dorinta de dezvoltare profesionala, atentie la detalii, flexibilitate.

OPORTUNITATI DE DEZVOLTARE PROFESIONALA

In cadrul companiei Tata Technologies din Romania aveti posibilitatea de a invata softuri de proiectare 3D. Printre softurile pentru care compania poate asigura training se numara PTC Creo , Catia V5, Solid-Works, Unigraphics, Inventor.

Angajatii care se remarca prin performante ridicate in activitatea pe care o presteaza pot fi desemnati pentru a reprezenta compania in relatia directa cu clientii, la sediile acestora, in Europa.

BENEFICII

Beneficii financiare

Recompensarea financiara consta intr-un pachet salarial format dintr-o parte fixa, care include salariul brut lunar si bonuri de masa, si o parte variabila, reprezentata de bonusuri pe proiecte.

Beneficii non-financiare

Dupa primul an de activitate in cadrul companiei beneficiati de un abonament medical la o clinica privata, cu avantajul de a completa asigurarile sociale de sanatate.

Abonamente colective pentru activitati sportive.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Tata Technologies SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Tata Technologies SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Tata Technologies SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?