Inginer Proiectant mecanic

Firma de Automatizari si Proiectare Industriala selecteaza in vederea angajarii inginer proiectant mecanic cu experienta

Responsabilitati generale:

  • Modelare 3D utilizand software-ul Solidworks
  • Realizare masuratori in site si relevare repere pe care urmeaza sa le proiecteze
  • Dimensionare si selectie componente / materiale utilizate
  • Realizarea desenelor de executie
  • Realizarea dosarului de proiect
  • Transmitere cereri de oferte catre furnizori si obtinerea ofertelor
  • Realizarea fiselor de comanda cu reperele necesare si plasarea comenzilor
  • Receptie componente proiectate si verificare cantitativa si calitativa impreuna cu echipa de executie
  • Completare permanenta tabel centralizator comenzi proiecte
  • Suport echipa executie repere proiectate
  • Suport in site la instalarea reperelor proiectate
  • Realizarea proiectului mecanic as build, dupa instalarea acestuia
  • Urmarire bugete repere proiectare (timp / hardware) si raportare in avans in cazul in care apare riscul ca acestea sa fie depasite

Cerinte necesare:

  • cunoasterea si utilizarea avansata SolidWorks
  • cunostinte tehnice solide in domeniul industrial si inginerie mecanica;
  • cunostinte soft de analiza cu element finit (FEA);
  • disciplina, atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza, capabilitate in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor, seriozitate;
  • cunostinte limba straina de preferat engleza;
  • capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte.
  • stapanirea desenului tehnic si principiilor de baza ale ingineriei mecanice;
  • interes si preocupare pentru autodezvoltare si perfectionare, implicare in activitatile profesionale, asumare de responsabilitati;
  • abilitati de analiza, auto-organizare, flexibilitate si ordine in gandire, comunicativitate, capacitate de adaptare.
  • carnet de conducere minim B

Oferim:

  • Oportunitatea de a lucra efectiv in domeniul de competenta precum si oportunitatea de dezvoltare profesionala si personala;
  • Traininguri si cursuri de formare, perfectionare, specializare;
  • Reale posibilitati de promovare profesionala;
  • Deplasari in strainatate la clienti;
  • Pachet salarial atractiv independent de varsta, acordat in functie de cunostinte, competenta, capabilitati, grad de implicare si asumare a responsabilitatilor, rezultate, performante si loialitate;
  • Bonusuri pentru contributii si performante.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MACH FOREIGN TRADE DISTRIBUTION SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MACH FOREIGN TRADE DISTRIBUTION SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MACH FOREIGN TRADE DISTRIBUTION SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?