Inginer proiectant mecanic senior

Inginerul proiectant mecanic senior are responsabilitatea dezvoltarii proiectelor tehnice de complexitate ridicata, respectand specificatiile tehnice si de calitate, cat si termenele stabilite atat in procesul de indeplinire a solicitarilor cat si pentru dezvoltarea de noi produse.

Profilul candidatului:
1. Nivel de studii: - studii superioare tehnice - specializare Inginerie mecanica, proiectare
2. Experienta intr-un post similar minim 5 ani
3. Proiectare asistata (Solid Egde, Solid Works, NX, Catia) - cunostinte avansate
4. Cunostinte tehnice :
- cunostinte de electromecanica
- cunostinte de inginerie si tehnologie mecanica
- cunostinte de design
- cunostinte avansate de tehnologii de fabricatie (prelucrari mecanice, confectii metalice, asamblare)
- cunostinte avansate de materiale si tratamente termice
5. Altele:
- experienta in gestiunea proiectelor
- capacitate buna de comunicare si colaborare
- atentie la detalii
- organizare si rigurozitate
- disponibilitate la a participa la sesiuni de formare in Spania

Descrierea jobului

Realizeaza proiectarea, modificarea si implementarea echipamentului asociat cu noul design al produsului si pentru modificarile de natura tehnica
Urmareste produsul din faza de design pana la lansarea acestuia in productie
Analizeaza si propune sugestii pentru imbunătățirea produsului in ceea ce priveste calitatea, fiabilitatea si costul
Studiaza alternativele tehnice existente pentru dezvoltarea corecta a proiectelor
Participa la sedintele tehnologice ale proiectelor, precum si la sedintele de informare si analiza
Vine cu solutii tehnice in sprijinul colegilor din productie
Participa la reuniuni de proiect si respecta obiective calitate-cost-termene

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ULMA Packaging SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ULMA Packaging SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ULMA Packaging SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?