Inginer Proiectant Mobilier

ARCADE SRL Bucuresti este o companie producatoare de pereti de compartimentare din sticla, dar care, de curand, s-a dezvoltat si spre productia de mobilier din lemn si metal pentru birouri. Avem o pozitie de leader pe piata compartimentarilor de birou si suntem recunoscuti ca un foarte bun producator de mobilier pesonalizat pentru spatiile de birou.

Productia se realizeaza intr-o fabrica moderna, cu o suprafata de aproximativ 6500 mp. Linia de productie de mobilier si cea pentru compartimentarile de birou sunt dotate cu utilaje noi si foarte performante

Prelucrarea lemnului se face pe 2 circulare de taiere in pachet, gaurirea si frezarea se fac pe unul din cele 5 CNC-uri in 4 si 5 axe, gauririle si frezarile se fac pe masini de gaurit CNC de tip BHX 500 sau masini de gaurit multiplu, aplicarea canturilor se face pe masini de aplicat cant laser sau cant normal, furniruirea suprafetelor cu furnire naturale din lemn se face intr-una dintre cele 2 prese, iar vopsirea se face in vopsitoria proprie.

Pentru a putea furniza mobilier foarte personalizat prelucrammateriale diverse, PAL, lemn masiv, MDF, materiale compozite si metal.

Prelucrarea reperelor din metal se face, deasemenea, pe masini CNC: taierea tablelor pe CNC-ul cu cap laser, taierea tevilor pe un CNC cu cap laser pentru prelucrarea tevilor. Tabla este indoita pe abkant cu 5 axe sau pe masina specializata de indoit tabla. Vopsirea profilelor si produselor metalice se face in propria instalatie de vopsire in camp electrostatic.

Toate aceste utilaje precum multe altele ne permit sa realizam o gama variata de produse, pentru proiecte foarte complexe.

ARCADE SRL- (; )

In prezent ne dezvoltam echipa prin angajarea unui Inginer proiectant mobilier pentru fabrica de la Mizil- Prahova si a unui Inginer proiectant mobilier pentru sediul din Bucuresti

Responsabilitati:

  • Primeste proiectul de la client; proiectul este apoi analizat, discutat cu clientul/ se fac propuneri de modificare/imbunatatire dupa care se agreaza forma finala;
  • Proiecteaza in baza solutiilor agreate cu clientul;
  • Elaborareaza desenele de executie, a schitelor, folosind aplicatii de tip CAD Autocad si CAD/CAM-TopSolid;
  • Intocmeste necesarului de materii prime si auxiliare pentru realizarea produselor de mobilier si trimitelistele de comenzi catre responsabilul de achizitii;
  • Pregateste desenele pentru lansarea in productie;
  • Realizeaza programele de prelucrarea a pieselor folosind TopSolid CAM si le trimite catre sectia de productie;
  • Realizeaza schitele de montaj pentru mobilier si pregateste documentatiapentru montaj;
  • Asigura suport tehnic pentru echipa de productie in scopul armonizarii detaliilor de executie cu posibilitatile reale ale productiei;

Aptitudini si deprinderi necesare:

  • Foarte buna capacitate de planificare si organizare, de analiza si sinteza;
  • Abilitatea de a lucra cu un volum mare de documente si informatii si de a le prioritiza conform proiectelor alocate;
  • O foarte buna adaptare la lucrul in echipa; un nivel ridicat de comunicare verbala si scrisa;
  • Atentie concentrata si distributiva, atentie la detalii;
  • Flexibilitate, adaptare la situatii noi, orientare catre rezultate, respect, cooperare;
  • Atitudine proactiva;
  • Capacitatea de a lucra corect cu o minima supervizare;

Criterii de angajare:

  • Studii superioare finalizate intr-unul din domeniile: inginerie mecanica/ prelucrarea lemnului/arhitectura- design interior;
  • Experienta in proiectarea de mobilier (detalii tehnice) minim 1 an- experienta de peste 3 ani reprezinta un avantaj considerabil;
  • Cunostinte avansate de MS Office, AutoCAD 2D;
  • Cunoasterea avansata a programului CAD/CAM TOP SOLID sau a altor programe de proiectare de tip CAD 2D/3D CAD/CAM reprezinta un mare avantaj;
  • Un bun nivel de cunoastere a limbii engleza ( scris/vorbit);

Oferta companiei:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Salariu foarte competitiv si bonuri de masa;
  • Scolarizare pentru invatarea programului CAD/CAM Top Solid;
  • Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-o companie dinamica, in plina expansiune;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sc Arcade Doors srl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sc Arcade Doors srl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sc Arcade Doors srl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?