Inginer Proiectant - Mobilier Comercial / POSM

Design Engineer - Productie Mobilier Comercial / POSM / Display / Proiecte Speciale Media

Compania are peste 12 ani experienta in proiectare standuri expozitionale, amenajari si mobilier comercial, proiecte speciale media (film/teatru/TV etc.), print digital si display, productie publicitara.

Sediul firmei este in Ilfov/ Stefanestii de Jos, iar transportul va fi asigurat zilnic de companie.

 Important: cautam candidati cu experienta dovedita pe un post similar (inginer / designer / tehnician specialist in proiectare) si in acelasi domeniu de activitate sau similar (Productie Mobilier / Mobilier Comercial / POSM / Display).

Cerinte:

  • Experienţa bogata în proiectare/ productie / design mobilier / display / posm;
  • Cunostinte proiectare 2D, 3D in AutoCad, Solidworks, si alte programme specifice jobului
  • Abilitati bune de comunicare, grad ridicat de autonomie si obisnuit sa lucreze cu deadline-uri.

Responsabilitati:

  • Sa primeasca toate brief-urile, sa dezvolte concepte si executii pentru proiectele respective ;
  • Sa respecte cerintele Clientului si sa colaboreze cu acesta in vederea indeplinirii conditiilor specific fiecarui proiect;
  • Sa respecte termenele de predare a proiectelor catre Productie conform Brief-urilor si Comenzilor;
  • Sa valideze tipurile de materiale din punct de vedere estetic, in conformitate cu proiectul;
  • Sa intocmeasca prezentari ale conceptelor/proiectelor si sa le sustina in fata Clientilor;
  • Sa verifice necesarul de materiale si sa estimeze costul produsului lansind comanda cu necesarul catre aprovizionare/gestiune.

Oferta:

  • Contract de munca stabil;
  • Pachet salarial motivant si negociabil in functie de experienta in domeniu;
  • Ocazional se mai poate lucra si remote;
  • Locatie job Ilfov / Stefanestii de Jos;
  • Transport asigurat (masina sau decont benzina, dupa caz);
  • Beneficii in functie de realizari.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la QLT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la QLT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are QLT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?