Inginer proiectant sisteme de securitate

Altimate este o companie românească de înaltă tehnologie care integrează, dezvoltă și implementează soluții și produse de ultimă generație destinate securității fizice, informatice și a comunicațiilor, precum și soluții inteligente de management al traficului. Portofoliul nostru include concepte inovatoare, perfect adaptate nevoilor clienților noștri privind securitatea, comunicarea și mobilitatea și care le permit acestora să se concentra pe propria dezvoltare.

Cerinte ale postului:

  • Studii: superioare, tehnice
  • Cursuri/atestari specifice postului: competente dobandite ca Proiectant de Sisteme de Securitate, licenta ANRE,
  • Experienta profesionala:  minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara
  • Competente si abilitati specifice: cunostinte bune de AutoCAD; programe de editare şi proiectare specifice domeniului, operare PC (Word, Excel, Outlook), cunostinte aprofundate asupra instalatiilor si echipamentelor electrice, electrotehnice, energetice , electronice; limba engleza (scris, citit, conversatie) – nivel mediu
  • Responsabilitati:

  • Elaboreaza DTP conform comenzilor de proiectare, documentatiei tehnice de ofertare si cerintelor beneficiarului;
  • Se incadreaza in termenele prevazute si in conformitate cu nivelul de calitate cerut;
  • Elaboreaza solutia tehnica de proiectare pentru specialitatea : electrice si curenti slabi si o prezinta spre verificare si avizare sefului de proiect si de echipa;
  • Intocmeste temele de proiectare pentru celelalte specialitati si le inainteaza in termenele convenite de seful de proiect coordonator;
  • Avizeaza intern si la beneficiar documentatia elaborata;
  • Acorda asistenta tehnica in locatia beneficiarului sau pe santier, daca se solicita acest lucru;
  • Verifica respectarea proiectului de catre executant in virtutea legislatiei in vigoare;
  • Propune si implementeaza solutii si echipamente moderne in documentatia de proiectare;
  • Verifica impreuna cu echipa de proiectare integrabilitatea in practica a proiectelor;
  • Participa cu echipa de proiect la fazele determinante si verifica respectarea proiectului.
  • Beneficii:

    • program flexibil, work from home
    • asigurare medicala
    • proiecte atractive, echipa tanara
    • salariu atractiv

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. ALTIMATE S.A. pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. ALTIMATE S.A. pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are S.C. ALTIMATE S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?