Inginer proiectant structuri din lemn

Salar net
5500 RON

Candidatul ideal

● Cunoștințe legislative în domeniul proiectării, cunoștințe teoretice de statică și dinamică;

● Experiență de minim 3 ani în proiectarea structurilor P+1, pe lemn;

● Experiență în Cadwork sau programe similare;

● Experiență în programe de calcul pentru structuri de lemn, cum ar fi Graitec Advance Design sau
Dlubal RFEM;

● Experiență în întocmirea documentației tehnice pentru obținerea autorizației de construire,
precum și în elaborarea proiectelor tehnice (PT / DE), liste de cantități, fișe tehnice;

● Abilități de coordonare specialități în domeniile: structura, drumuri/infrastructură, instalații;

● Deschidere la acumulare de noi cunoștințe, cu o fire analitică și o deosebită atenție la detalii;

● O persoană pentru care deadline-urile sunt importante;

● Capacitatea de a te descurca în situații complexe, neprevăzute, cu o deschidere spre rezolvare a
problemelor și o rezistență mare la stres;

● Experiență în gestionarea mai multor proiecte multitasking;

● O fire dinamică,orientată spre rezultate și performanță;

● People skills: vei lucra într-o echipă diversă de ingineri, arhitecți și constructori și trebuie să
comunici într-un mod pozitiv.

Minimal requirements

  • Experience with two storey houses structures
  • 1 year of experience in wood or metal structures
  • Experience in Cadwork or similar programs
  • Experience in wood structures calculus, preferably Graitec Advance Design or Dlubal RFEM

What will you do?
  • Global structural analysis for timber frame houses
  • Check the joints details between wood elements
  • 3D modelling of the building structure in Cadwork
  • Generate the prefabrication drawings and building execution drawings and details
  • Foundation calculus

Descrierea jobului

Ce vei face:

● Analiza structurală globală pentru structuri tip timberframe;

● Verificarea îmbinărilor structurii de lemn;

● Modelarea 3D în Cadwork a întregii structuri;

● Pregătirea planșelor pentru fabrică și execuție de șantier, respectiv a detaliilor specifice;

● Calcularea fundațiilor;

● Vei planifica, organiza și urmări implementarea structurilor pe care le proiectezi, fiind responsabil tehnic de calitatea lucrărilor și de implementare normelor și soluțiilor pentru securitatea și protecția muncii;

● Vei planifica și respectă bugete și termene de timp stabiliți;

● Vei căuta constant să îmbunătățești procesele muncii tale, prin soluții ingenioase și folosindu-te de buna comunicarea cu colegii din departamentele implicate.

● Vei comunica cu clientul în vederea definirii datelor de tema dar și pe parcursul proiectului;

● Vei revizui detaliile de execuție și vei efectua vizite pe șantier în etapa de construire ( asistență tehnica în perioada execuției;

Ce îți oferim noi:

● pachet salarial atractiv;

● șansa de a lucra într-o echipă tânără, dinamică, dornică de afirmare și progres;

● oportunități de călătorie în întreaga lume și de dezvoltare personală;

● șansa de a lucra într-un grup de companii care depune eforturi pentru a reduce încălzirea
globală;

● vei avea în spate o echipă energică care te susține la atingerea obiectivelor.

Dacă vei fi selectat, ne vom cunoaște în cadrul unui interviu. Pe lângă avantajele de a lucra într-o
companie care dispune de tehnologia și determinarea de a schimba modul în care se construiește în ziua de azi, cu siguranță vom găsi o soluție de remunerație care sa ne pună pe aceeași pagină

Te vei alătura echipei noastre din Cluj-Napoca, unde proiectele și oportunitățile de dezvoltare vor răspunde ambitiilor tale. BIOBUILDS inseamna inovatie si spirit vizionar, viața sanatoasa, tehnologie de ultima ora și întoarcere la natură. Pe scurt, producem case prefabricate super eficiente energetic, un concept pe care îl aducem din zona premium și îl facem accesibil pentru marea masa de clienți. Cum reușim asta? Integrand sub același acoperiș robotică și programare, arhitectură și studii pe materiale sănătoase, cercetare și voie buna. Te vei convinge de acest lucru dacă vei lucra la noi. Mai multe informatii: www.biobuilds.com

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Biobuilds SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Biobuilds SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Biobuilds SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?