Inginer Proiectare / Ofertare Structuri Metalice

Compania germana de renume, oferă servicii de consultanță și inginerie civila în domeniul liniilor electrice aeriene de inalta tensiune, subterane și submarine, stațiilor de transformare, antenelor de telecomunicații și structurilor metalice.

Proiectele sunt situate in tara dar si in afara tarii: Africa, Asia si se doreste sa existe disponibilitate la deplasari de cateva ori pe an.

Cerinte:

Experienta in proiectare structuri metalice- reprezinta un plus;

Experienta pe o pozitie similara- inginerie civila, proiectare si ofertare structuri metalice, retele electrice de transport- reprezinta avantaj;

Absolvent al Facultății de Construcții Civile;

Cunoasterea programelor MS Office si AutoCAD;

Cunoasterea standardelor EC reprezinta un avantaj

Carnet auto ctg B;

Cunostinte de limba engleza;

Dispus la deplasari în țară și în străinătate (Africa și Asia).

Responsabilitati:

Elaborarea proiectelor de fundatii linii electrice de inalta tensiune (inclusiv fundatii pe piloti forati);

Intocmirea oferelor tehnice conform caietelor de sarcini;

Elaborarea caietelor de sarcini;

Calcul static al structurilor metalice, elaborarea documentatiei tehnice;

Verificarea documentatiei primite de la Contractori;

Intocmirea adreselor catre Beneficiar si Contractor, urmarirea implementarii modificărilor;

Participă și supraveghează la întocmirea detaliilor tehnice;

Deplasarea în teren pentru verificarea calității lucrărilor, pentru stabilirea soluțiilor tehnice;

Intocmirea documentației economice.

Oferta:

Salariu corelat cu experienta profesionala;

Asigurare medicala, bonuri de masa;

Transport, diurna si cazare in deplasare;

Contract de munca full time, perioada nedeterminata.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la QLT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la QLT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are QLT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?