Inginer sef santier Germania

Candidatul ideal

Pentru consolidarea echipei noastre din Germania, Essen cautam un sef santier/Project Manager cu experienta in proiecte industriale de constructii

Atributii:

  • Pentru proiectele noastre de constructii din Germania din Essen, Bremen si Stuttgart, cautam un manager de santier competent cu abilitati de conducere a proiectelor de constructii industriale.
  • Sarcinile dvs. includ coordonarea și monitorizarea lucrarilor de constructii pe șantier, de la inceput pana la predarea proiectului în conformitate cu specificatiile tehnice si termenele prevazute.
  • Sunteti responsabil pentru gestionarea sigurantei proiectului, pastrarea jurnalelor si documentatiei de santier, controlul costurilor si gestionarea timpului.
  • Sunteti persoana de contact pentru subcontractorii, clientii si furnizorii nostri.
  • Veti coordona toate lucrarile specifice de constructii.

Profil:

  • Ati absolvit facultatea de constructii civile si industriale și ati acumulat deja cativa ani de experienta practica in domeniul constructiilor industriale.
  • Experienta in conducerea proiectelor/santierelor de constructii industriale in Germania sau alta tara europeana.
  • Permis de conducere cat B, cunostiinte PC (Ms Office, ACAD)
  • Sunteti o persoana organizata, persuasiva si motivata.
  • Lb. germana – utilizare independenta si stapanirea termenilor tehnici din domeniul constructiilor.
  • Limba engleza constituie avantaj.

Oferta noastra:

  • Va oferim o oportunitate de dezvoltare internationala a carierei dvs. pe termen lung in care sa va puteti desfasura activitatea in mod responsabil si independent si o remuneratie performanta.
  • Daca v-am starnit interesul, asteptam aplicatia dvs. care sa cuprinda cerintele de salarizare și cea mai apropiata data de începere.
  • Wir suchen zur Verstärkung unseres Teams eine/n erfahrene/n Bauleiter-/ Projektleiter Industrie- und Hallenbau in Vollzeit

Ihre Aufgaben:

Für unsere deutschlandweiten Bauprojekte (in Essen, Bremen si Stuttgart) suchen wir einen kompetenten Bauleiter / Eine kompetente Bauleiterin mit Führungscharakter.

Zu Ihren Aufgaben gehören das Koordinieren und Überwachen der Bauarbeiten vor Ort, von der Einrichtung der Baustelle bis zur Abnahme des Projektes unter Einhaltung der technischen und terminlichen Rahmenbedingungen.

Dabei sind Sie zuständig für das projektbezogene Baustellensicherheitsmanagement, das Führen von Bautagebüchern und Gesprächsprotokollen wobei Sie auch das Kosten- und Zeitmanagement nicht aus den Augen verlieren.

Sie sind der Ansprechpartner für unsere Nachunternehmer und Auftraggeber vor Ort und

Koordinieren die bauspezifischen Arbeiten.

Ihr Profil:

Sie haben ein Studium im Bauingenieurswesen oder eine vergleichbare Qualifikation abgeschlossen und konnten schon mehrere Jahre praktische Erfahrung im Industrie- und Hallenbau sammeln.

Einen Führerschein der Klasse B und der versierte Umgang mit dem PC sowie MS-Office- Anwendungen werden vorausgesetzt.

Sie sind organisiert, besitzen Überzeugungskraft und sind motiviert mit Spaß Ihren Arbeitsalltag zu meistern.

Unser Angebot:

Wir bieten Ihnen ein langfristiges und zukunftssicheres Arbeitsverhältnis, in dem Sie

verantwortungsvoll und selbstständig Ihre Tätigkeiten ausführen können. Anspruchsvolle und

vielseitige Tätigkeitsfelder in einem Unternehmen mit flachen Hierarchien bei einer leistungsgerechten Entlohnung.

Haben wir Ihr Interesse geweckt?

Dann senden Sie uns Ihre aussagekräftige Bewerbung mit Angabe Ihrer Gehaltsvorstellungen und des frühestmöglichen Eintrittstermins.

Wir freuen uns auf Ihre Bewerbung!

Descrierea companiei

Plana-innova

Oferă antreprenoriat general în construcţii civile şi industriale. De la înfiinţarea sa în Essen/Germania şi până în prezent a parcurs un drum de peste 50 de ani. Prin experienţa acumulată şi datorită parteneriatelor de durată a reuşit să-si clădeasca un renume de succes în domeniul construcţiilor civile şi industriale.

De la începutul anului, plana-innova este prezentă şi pe piaţa din România prin sediul deschis la Bucureşti şi îşi continuă activitatea cu mare succes prin proiecte desfăşurate în toată ţara şi în străinătate precum Germania, Olanda, Suedia etc.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Plana-Innova SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Plana-Innova SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Plana-Innova SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?