Inginer Service- ENTRY-LEVEL- utilaje grele

Denumirea Postului: Inginer Service

Felul postului: permanent, full-time

Program de lucru: luni-vineri între orele 800 – 1700 (8 ore zilnic, 1 ora pauza de pranz)

Locul muncii: la sediul principal al firmei

Nivel: junior (absolvent sau fara experienta)

Salariu: 2800 RON lunar net, cu posibilitate de crestere dupa o perioada de cateva luni

Localitate: Bucuresti (zona periferica)

Sumar: Pentru clientul nostru, o companie româneasca cu o reputatie excelenta si performante notabile în domeniul utilajelor grele (constructii, agricultura, lucrari municipale etc.), Activ Recruitment Grup cauta un inginer service pasionat, inteligent, prezentabil si dornic sa-si dezvolte cariera profesionala într-un domeniu cu solicitari tehnice dintre cele mai diverse.

Responsabilitati:  Ti se va cere sa oferi solutii adecvate fiecarui client, pentru a spori calitatea serviciilor firmei si a contribui la dezvoltarea retelei de parteneri ai acesteia. Astfel:

  • vei informa clientii in legatura cu serviciile prestate de societate;
  • vei primi si programa clientii conform graficului de activitate si vei oferi detalii telefonic sau pe alte cai de comunicare;
  • vei raspunde de relatia service-ului cu departamentul de vanzari, mecanici, magazia de piese, departamentul de facturare si, cel mai important, cu clientii;
  • vei întocmi devize estimative si vei transmite clientilor oferte de manopera si consumabile;
  • vei raspunde de intocmirea si deschiderea fiselor de lucru pentru echipamentele aflate în service;
  • vei efectua receptia fizica a echipamentelor sau a fiselor de constatare si le vei preda clientilor la sfârsitul operatiunilor/ lucrarilor de service.

Cerinte esentiale:

  • studii superioare finalizate cu profil mecanic (preferabil masini si utilaje sau autovehicule rutiere);
  • pasiune si curiozitate pentru echipamente tehnice;
  • abilitati excelente de inter-relationare si comunicare, atat în echipa, cat si cu persoane din afara companiei;

Alte cerinte importante:

  • inteligenta, seriozitate, receptivitate la nou si dorinta de a presta o activitate profesionala calitativ superioara;
  • adaptabilitate, bune maniere si sociabilitate;
  • buna cunoastere a pachetului MS Office (Excel), precum si exploatarea eficienta a avantajelor retelelor de mesagerie electronica;
  • cunoasterea limbii române – nivel nativ si a limbii engleze – nivel mediu superior (accent pe limbajul tehnic profesional);
  • cunostinte minimale de program tip ESP;
  • dreptul de a munci în Uniunea Europeana.

Se ofera:

  • un mediu placut, stabil de lucru, într-o echipa cu competente tehnice si umane deosebite;
  • posibilitatea de a evolua în cariera, pe masura interesului dovedit si a rezultatelor obtinute;
  • accesul la cunostinte tehnice de cel mai înalt nivel;
  • oportunitatea de a participa la dezvoltarea companiei;
  • dotare corespunzatoare si cunostinte despre serviciile companiei;
  • alte compensari (telefon, decontarea transportului, tichete de masa) si beneficii atractive.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ACTIV RECRUITMENT GRUP pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ACTIV RECRUITMENT GRUP pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ACTIV RECRUITMENT GRUP locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?