Inginer Service IT&C

Descrierea postului:

Ocupantul acestui post va lucra în cadrul Departamentului Mentenanță și Reparații în structura de Service IT&C și va avea ca responsabilități mentenanța echipamentelor din cadrul contractelor de service încheiate cu clienții.

Candidatul ideal:

  • studii superioare în domeniul tehnic;
  • experiență relevantă într-un post similar minim 1 an;
  • experiență în depanarea hardware și software a echipamentelor IT și a rețelelor de calculatoare;
  • permis categorie B cu experiență minim 2 ani;
  • certificările de service pentru echipamente IT constituie un avantaj;
  • cunoștințe de limba engleză;
  • persoană sociabilă cu aptitudini de comunicare și relaționare, energică și eficientă;
  • atitudine proactivă şi pozitivă.

Responsabilități:

  • efectuarea lucrărilor de service pentru produse IT la sediul clienților;
  • asistență la implementarea soluțiilor și instruirea clientului;
  • stabilirea unor relații de parteneriat cu clienții;
  • consilierea și instruirea clienților și utilizatorilor;
  • asigurarea suportului tehnic la client;
  • mentenanță echipamente clienți;
  • întocmirea rapoartelor săptămânale și lunare;

Ofertă (bonusuri, beneficii):

  • pachet salarial corelat cu performanțele - salariul va fi negociat in urma interviului;
  • tichete de masă, tichete de vacanță;
  • posibilități de avansare în cadrul companiei;
  • cursuri și traininguri de perfecționare;
  • mediu de lucru dinamic într-o organizație tânără;
  • team-building-uri cu echipa ta de proiect;
  • posibilitatea de a lucra și a te dezvolta în cadrul unei companii în continuă ascensiune, într-un mediu de lucru profesionist.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Quartz Matrix SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?