Inginer service utilaje/ Mecanic-electrician service utiaje

Salar net
500 - 1000 EURO / luna

Candidatul ideal

-Studii tehnice medii sau superioare.
-Cunostinte bune de mecanica, pneumatica, hidraulica, electrica
Permis auto categoria B, cu experienta
Fara cazier
Disponibilitate deplasare in tara, aproximativ 50% - 60% din timp
Cunostinte minime operare PC (hardware, software)
Cunoasterea limbii engleze (sau germane, italiene, etc) - nivel mediu sau avansat - in domeniul tehnic
Punctualitate si adaptabilitate. Dorinta de a invata lucruri tehnice si de a se specializa prin traininguri alturi de o echipa dinamica. Spirit practic, atent la detalii, meticulos, organizat, eficient.
Disponibilitate de a participa la traininguri, expozitii, etc. Adaptarea la lucrul in echipa.

Constituie un avantaj:
Experienta pe un post similar.

Descrierea jobului

Deplasarea la sediul clientului in vederea efectuarii de reparatii si intretineri periodice ale utilajelor.
Diagnosticarea, intocmirea necesarului de piese si reparatia dupa caz.
Operatiuni de punere in functiune, reparare, revizie si intretinere a utilajelor la hala firmei.
Efectuarea diagnozei si constatarea defectiunilor utilajelor (si implicit a posibilelor cauze) individual sau in echipa.
Remedierea defectiunilor utilajelor.
Asigurarea bunei functionari a echipamentelor si utilajelor.
Verificarea utilajelor la livrarea catre clienti si instruirea operatorilor.
Intocmirea documentatiei si raportarilor necesare.

CE OFERIM
- Salariu motivant, la care se adaugă bonusuri, prime de fidelitate și performanță;
- Dubita tip van sau similar echipat cu rafturi, scule. LAPTOP, Telefon mobil.
- Formare profesională în concordanță cu noutățile din domeniu la sediul firmei sau la furnizorii din strainatate.

Utirom Invest SRL este intre primile firme in domeniul vanzarii si inchierii de utilaje de constructii fiind imporator unic in Romaina pentru HITACHI, incacatoare telescopice italiene MERLO, nacelele Skyjack, trailerele de transport utilaje GOLDHOFER, macaralele TEREX si DEMAG etc.
Utirom Invest SRL are o retea nationala de vanzari si operatiuni After Sales. Principiul firmei nostre este sa avem Clientii multumiti, Furnizorii satisfacuti dar si noi toti sa avem conditii bune materiale si salariale si sa ne derulam activitatea cu placare, fara stres dar cu dorinta de imbunatatire permanenta.