Inginer Smart Meter - E-Distributie Muntenia

Candidatul ideal

Companie: E-DISTRIBUTIE MUNTENIA
Locatii: Bucuresti
*Acest contract este unul determinat, pe o perioada de 2 ani, angajator Humangest, cu posibilitatea de prelungire.

  • Studii superioare in domeniul electroenergetic sau asemanator;
  • Experienta pe un post similar constituie un avantaj;
  • Cunostiinte tehnice in domeniul transportului, distributiei si masurari energiei electrice;
  • Cunostinte bune de operare PC (pachetul Microsoft Office);
  • Cunostinte de baza pentru efectuarea de interogari a bazelor de date utilizand sql developer - constituie
  • avantaj;
  • Cunostinte limba Engleza la un nivel mediu;
  • Capacitate de organizare si asimilare rapida a informatiilor;
  • Persoană dinamică, analitica, organizată, si responsabila.

Descrierea jobului

  • Urmarirea si respectarea termenelor pentru fiecare activitate specifica;
  • Operarea in programe specifice pentru managementul contoarelor inteligente;
  • Respectarea legislatiei specifice domeniului sau de activitate;
  • Monitorizarea bunei functionari a contoarelor inteligente si se implica in rezolvarea anomaliilor identificate;
  • Intocmirea si transmiterea diverselor raportari departamentelor solicitante;
  • Intocmirea forecast-urilor si urmarirea incadrari in budget.

Ce avem de oferit

  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Zile libere (Crăciun, Paște, Zi de naștere, Ziua energetică);
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • O structură multinațională în care poți construi o carieră.Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate.

ENEL este o companie multigenerationala, care sustine diversitatea si incluziunea, aceasta pozitie constituind o oportunitate si pentru persoanele cu dizabilitati. Pentru ca in ENEL, diferentele devin oportunitati!

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

E-Distribuție Muntenia este una dintre cele trei companii de distribuție a energiei electrice din Grupul Enel în România, alături de E-Distribuție Banat și E-Distribuție Dobrogea. Compania gestionează rețeaua electrică din București și județele Ilfov și Giurgiu, oferind clienților servicii de conectare la rețea, de distribuție a energiei electrice și de măsurare a consumului. Compania dezvoltă programe de modernizare/retehnologizare/digitalizare, pentru a crește siguranța instalațiilor și a oamenilor pentru a reduce numărul și durata întreruperilor în alimentarea cu energie, dar și pierderile de energie și impactul asupra mediului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?