Inginer Specialist SSM / PSI - Brasov

Daca esti o persoana vesela, prietenoasa, organizata, iti place sa comunici, sa lucrezi in echipa si doresti sa iti continui dezvoltarea profesionala intr-un mediu dinamic, te asteptam in echipa nVent Prejmer!

Cerinte:

Suntem in cautarea unui Inginer Protectia Muncii care sa se alature echipei noastre din Prejmer.

· Experienta de cel putin 2 ani in domeniu.

· Cunostinte operare - MS office nivel avansat.

· Limba engleza - nivel mediu – conversational.

· Curs in domeniul securitatii si sanatatii in munca - 80 de ore (obligatoriu).

· Curs cadru tehnic cu atributii in domeniul prevenirii si stingerii incendiilor.

· Master in domeniul SSM sau curs postuniversitar de evaluator sau auditor SSM.

· Capacitate de adaptare la situatii noi.

· Abilitati de comunicare - flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.

Responsabilitati:

· Elaboreaza evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala si planul de prevenire si protectie.

· Intocmeste documentatia de SSM si SU (tematicile, instructiunile, baza decizionala, etc pentru SSM si SU).

· Intocmeste planul de evacuare.

· Tine evidenta meseriilor si a profesiilor prevazute de legislatia specifica pentru care este necesara autorizarea exercitarii lor.

· Urmareste respectarea termenelor de verificare a echipamentelor de munca.

· Intocmeste documentele necesare intrunirilor CSSM si le depune catre ITM.

· Intocmeste procese verbale privind deficientele constatate in urma controalelor la punctele de lucru;

· Efectueaza instruirea lucratorilor in domeniul SSM si SU.

· Reprezinta compania in relatia cu organele de control ITM si SU.

· Comunica si cerceteaza evenimentele (accidente de munca).

NOI AVEM:

o Acoperire globala, cu activitate pe diverse domenii industriale in intreaga lume.

Alaturi de noi iti poti dezvolta cunostintele, vei gasi oportunitati diverse de cariera care iti vor permite sa ai un impact in fiecare zi.

o Suntem o companie de profil electric de inalta performanta, in valoare de 2,1 miliarde USD, cu o echipa dedicată de 9.000 de angajati, in peste 80 de locatii la nivel global.

o Avem un portofoliu mare de marci si produse care dateaza de peste 100 de ani si care includ: nVent CADDY, ERICO, HOFFMAN, RAYCHEM, SCHROFF si TRACER.

Ce iti oferim:

  • Mediu de lucru placut, profesionist si motivant favorabil dezvoltarii profesionale.
  • Lucru intr-o echipa tanara si entuziasta, unde te vei integra usor si te vei simti bine.
  • Un job pe termen lung si seriozitate din partea angajatorului.

Job-ul este full - time si are locatia – Parcul Industrial Prejmer.

Programul: luni - vineri - 8:00 - 16:50

Asiguram transport cu autobuzele noastre.

Daca acest post este in conformitate cu experienta si cunostintele tale, trimite-ne CV-ul tau ca raspuns la acest anunt.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la nVent HOFFMAN pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la nVent HOFFMAN pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are nVent HOFFMAN locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?