Inginer Specialist Sudura

Adecco Permanent Placement, lider national, recrutează pentru clientul sau, o companie din industria Automotive, cu locatie in Arges, un Inginer specialist sudură.

Responsabilități:

  • Verifică calitatea materialelor de adaos și admite introducerea în execuție numai a materialelor de adaos prevăzute în documentația tehnică.
  • Verifică dacă tehnologia de execuție și de examinare a elementelor sudate este în concordanță cu procedura de sudare aprobată.
  • Verifică documentația tehnică preliminară de instalare, montare și / sau reparare înainte de lansarea acestuia în execuție, astfel încât soluțiile adoptate să asigure condiții optime de sudare și verificare.
  • Urmărește efectuarea verificării calității îmbinărilor și vizează documentele privind verificarea îmbinărilor sudate, care se atașează la documentația tehnică.
  • Supraveghează ca materialele de bază introduse în execuție să fie conforme cu documentația tehnică preliminară de montare / reparare.
  • Stabilește cauzele eventualelor defecte și ia măsuri corespunzătoare pentru remedierea și evitarea acestora.
  • Asigură alegerea corectă a materialelor de adaos, în funcție de materialele de bază utilizate, în conformitate cu procedurile de sudare aprobate.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare în domeniul tehnic sau echivalent;
  • Experiență în domeniu auto.
  • Cunoștințe de limba engleză cel putin nivel mediu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?