Inginer Suport Fibra Optica

DESCRIEREA POSTULUI:

Firma de telecomunicatii cu sediul in Bucuresti, angajeaza pentru departamentul de Fibra Optica

Inginer telecomunicatii (Tehnical Support Engineer)

CERINTE SPECIFICE:

  • Absolvent Facultate Electronica si Telecomunicatii
  • Cunostinte retele de calculatoare
  • Cunostinte de limba engleza
  • Cunostinte privind componentele pasive de infrastructura fibra optica  (ODF, OSC, ODB).
  • Cunostinte despre echipamentele utilizate pentru instalarea infrastructurii de  fibra optica  (OTDR, Optical Fusion Splicer, Source Power-Meter).
  • Cunostinte pentru interpretarea  diagramelor de jonctionare,  proiecte tehnice, trasee fibra optica, arhitecturi de retea si LLD pentru FTTx/FTTH si  aplicatii specifice (Acad, QGIS).
  • Disponibilitatea de a lucra in ture
  • Capacitatea de a lucra in echipa.

ACTIVITATI SPECIFICE

  • Asigura suport tehnic, echipelor de pe teren.
  • Urmarirea lucrarilor in curs de desfasurare, escaladarea problemelor catre celelalte departamente implicate.

 OFERTA include:

  • Salariul si tichete de masa
  • Abonament medical
  • Posibilitatea de a lucra de acasa.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ASGO TELECOM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ASGO TELECOM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ASGO TELECOM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?