INGINER TEHNIC - Oferte Achizitii Publice

ITO_SAC_2018

SARCINI SI RESPONSABILITATI:

  • deschide fisa de analiza oferta; realizeaza analiza “cererii de oferta” conform proiect (sau documentatie pentru executie), documentatie de atribuire, etc.;
  • verifica documentatia – daca este sau nu completa (piese scrise, piese desenate);
  • Studiaza documentatia de atribuire: caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic, etc.;
  • analizeaza si verifica din punct de vedere tehnic a proiectului (privind tehnologia de executie, folosirea materialelor noi performante si uzuale, etc.)
  • face propuneri de schimbare, daca e cazul, a solutiilor tehnice – adaptabile specificului si dotarii firmei;
  • face propuneri de clarificari, daca e cazul;
  • emite cereri de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje, aparate, semifabricate;
  • emite cereri de oferte catre “posibilii” subantreprenori de specialitate – privind executia unor lucrari “de specialitate”;
  • intocmire comparativa intre ofertele primite - pe specialitati;
  • verificare a cantitatilor date de proiectant;
  • lucreaza in departamentul de Licitatii si are legatura cu departamentul de Proiectare - obtine obiectiuni scrise si/sau telefonice privind suplimentarea acestora, daca e cazul, discutarea eventualelor solutii tehnice;
  • intocmeste propunerea tehnica de participare la licitatie;
  • intocmeste propunerea financiara de participare la licitatie;
  • intocmeste partea de eligibilitate pentru licitatii;
  • intocmeste normele locale si/sau face analiza de pret pe “activitati” (materiale, manopera, utilaj, transport) si/sau incadrarea acestora in norme de deviz;
  • intocmeste “Lista cantitatilor de lucrari” – centralizator pe investitie / obiecte / specialitati;
  • intocmeste calculul de cost de santier;
  • intocmeste graficul de executie a lucrarilor;
  • intocmeste graficul de plati;
  • intocmeste “dosarul ofertei” conform cererii de oferta ( inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate si certificate de garantie, planul calitatii,etc.);
  • obtine informatii relevante pentru a se emite oferta, pentru situatii de cereri de oferta incomplete;
  • participa la licitatie pentru discutii tehnice si/sau financiare privind adjudecarea “ofetei de executie a lucrarii”, cu proiectantul general si/sau beneficiar, dupa caz;
  • efectueaza centralizarea devizelor si transmiterea acestora catre management pentru aprobare;
  • intocmeste rapoarte specifice activitatii;
  • Construieste si argumenteaza raspunsurile tehnice si economice la clarificari si raspunde de corectitudinea  acestora;
  • Colaboreaza cu inginerii si tehnicienii pentru implementarea corespunzatoare a solutie tehnice propuse.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Absolvent al Facultatii de Constructii Civile, Industriale si Agricole;
  • Cunostinte legislative si fiscale specifice achizitiilor publice;
  • Buna cunoastere a programelor si sistemelor de proiectare, normativelor si standardelor de proiectare in vigoare ;
  • Respectarea termenelor;
  • Seriozitate;
  • Simt dezvoltat al responsabilitatii, sociabil, adept al muncii în echipa;
  • Dispus la lucru cu program prelungit, atunci cand este necesar;
  • Rezistent la stres, capabil sa se incadreze in termenele limita;
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel. Outlook, etc).

Cu o experienta bogata si diversa de mai bine de o decada, Studio Art Construct (SAC) isi propune sa devina un etalon in reinventarea si promovarea in Romania, dar si international a conceptului arhitectural si a serviciilor de calitate. Ne implicam constant in schimbarea mentalitatii legata de activitatea de proiectare si a serviciilor adiacente prin incheierea de parteneriate in plan local si nu numai cu organizatii si companii ale caror valor coincid cu SAC. La fel cum ne alegem oamenii care ne inconjoara, tot asa sunt si proiectele in care suntem implicati, care vorbesc despre personalitatea noastra si modul in care vor face parte din viata noastra, definindu-ne. Arhitecti, ingineri, designeri sau specialisti sunt oamenii pasionati care contribuie zilnic la alcatuirea patrimoniului nostru, implicati in numeroase tipuri de proiecte de constructii si nu numai.

Datele cu caracter personal sunt confidentiale conform politicii GDPR.

Numai canditatii selectati vor fi contactati.

Succes!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Studio Art Construct SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Studio Art Construct SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Studio Art Construct SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?