Inginer/ tehnician ofertare-decontare construcţii

A Obiectivul principal al postului

Întocmirea documentelor necesare pentru ofertare-licitare în cadrul proiectelor identificate ca având potenţial interes pentru companie, a documentelor pentru decontarea lucrărilor, pentru obţinerea finanţărilor şi pentru finalizarea lucrărilor.

B Responsabilităţi şi atribuţii

Prospectarea pieţei şi selectarea lucrărilor/ licitaţiilor de interes pentru companie. Studierea documentaţiilor de licitaţie, realizarea devizelor-ofertă conform documentaţiilor, informaţiilor primite de la compartimentul aprovizionare şi antemăsurătorilor realizate de ataşamentişti. Actualizarea preţurilor de material, manoperă, utilaj şi transport şi transpunerea în devize a tehnologiilor practicate de companie.

Redactarea documentelor solicitate în caietele de sarcini şi pregătirea documentelor pentru bugetarea lucrărilor contractate.

Întocmirea situaţiilor de lucrări şi a rapoartelor de producţie, analiza abaterilor de la cantităţi şi termene, cu realizarea/ implementarea modificărilor în documentele iniţiale dacă este cazul. Asigurarea comunicării eficiente între conducerea şantierelor, compartimentul contabil şi beneficiarii lucrărilor pe tema devizelor şi deconturilor de lucrări.

Întocmirea documentaţiei pentru obţinerea finanţărilor necesare execuţiei lucrărilor pe baza informaţiilor primite de la managerii de proiecte.

Organizarea demersurilor de predare a lucrărilor la finalizare – întrunirea comisiei de recepţie la termenul stabilit şi urmărirea recuperării garanţiei de bună execuţie.

C Cerinţe profesionale/ profil al candidatului

  • Studii superioare sau medii tehnice, preferabil în domeniul construcţiilor sau instalaţiilor.
  • Experienţă de minim 3 ani într-o activitate similară.
  • Cunoştinţe privind materialele şi utilajele/ echipamentele utilizate în construcţii.
  • Cunoştinţe de operare într-un soft de prelucrare a devizelor, procesare-editare text.
  • Cunoştinţe privind structura şi prelucrarea informaţiilor din proiectele de construcţii şi instalaţii.
  • Capacitate de analiză şi sinteză. Flexibilitatea gândirii.
  • Intuiţie tehnică şi aptitudini de calcul matematic.

D Beneficii

  • Salarizare atractivă, în raport cu performanţa.
  • Numeroase oportunităţi de dezvoltare profesională datorită proiectelor în care suntem implicaţi, într-o echipă formată din cei mai bun profesionişti în domeniu.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC CONTRANSCOM CONSTRUCTII BENTA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC CONTRANSCOM CONSTRUCTII BENTA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC CONTRANSCOM CONSTRUCTII BENTA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?