nespecificat

Candidatul ideal

Gi Group recruteaza Inginer Tehnolog pentru clientul sau, lider in domeniul productiei rotilor auto. Obiectul de activitate al companiei il reprezinta design-ul, sistemele de functionare si productia jantelor pentru masini mici si vehicule comerciale.

Cerinte:

Studii superioare Inginerie absolvite (TCM, AR, Roboti Industriali sau domeniul similar);
Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
Bune cunostinte MS Office, cunostintele de SAP prezinta avantaj;
Abilitati de coordonare și organizare a activitatii de productie;
Bune abilitati organizatorice, atentie la detalii;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Monitorizeaza procesul de productie, intocmeste analize si initiaza actiuni corective si preventive in scopul imbunatirii continue a indicatorilor de performanta ai procesului de productie ;
  • Initiaza actiuni preventive si corective in vederea aplicarii si respectarii normelor de securitate si sanatate in munca, apararea impotriva incendiilor si mediu;
  • In colaborare cu celelalte societati din Grup, dezvolta activitatea de bechmarking pentru optimizarea fluxurilor productive;
  • Monitorizeaza evolutia tipurilor de neconformitati de produs si proces si initiaza analize utilizand tehnici statistice (SPC Management)
  • Acorda asistenta tehnica la executia si repararea SDL-urilor in cadrul Atelierului Scularie;
  • Intocmeste referate de necesitate in SAP in vederea aprovizionarii de materiale, SDL-uri, DCV-uri;
  • Primeste, inregistreaza, manipuleaza documentele care intra in atelierul de productie/Serviciul fabricatie;
  • Propune actiuni corective si preventive pentru asigurarea mentenantei preventive si predictive si colaboreaza strans cu Serviciul Mentenanta in acest sens; urmareste implementarea acestora pana la rezolvarea lor.
Pentru mai multe detalii, va stam la dispozitie: -ascuns-/ [email protected] / -ascuns-/ [email protected]

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?