Inginer Tehnolog îmbunătățire de proces

CERINȚE:

- Studii superioare tehnice;

- Experiență anterioară de minim 3 ani în roluri de monitorizare a producției sau îmbunătățire a proceselor de producție;

- Experiență solidă în gestionarea proiectelor;

- Cunoștințe și experiență în utilizarea și implementarea dе instrumente dе îmbunătățire continuă (de ex. 5S, Kaizen) constituie avantaj;

- Capabilități dе analiză și sinteză, planificare și organizare;

- Bune abilități tehnice, dar și abilități dе colaborare, comunicare, prezentare și prioritizare;

- Agilitate la învățare, proactivitate, orientare către identificarea dе soluții;

- Atitudine pozitivă, spirit de echipă;

- Nivel avansat MS Office;

- Cunoștințe avansate de limba Engleză;

- Orice alte certificări în domeniu constituie un avantaj.

RESPONSABILITĂȚI:

- Urmărește aplicarea corectă în producție a tehnologiilor, urmărește eficiența proceselor, propune și implementează măsuri de îmbunătățire a proceselor în vederea reducerii pierderilor pe fluxul de producție;

- Analizează date legate de performanța proceselor, inițiază și participă activ la activități de îmbunătățire continuă;

- Se menține la curent cu noutățile din domeniu, studiază fezabilitatea transpunerii în cadrul fabricii și propune introducerea de cele mai bune practici din domeniu, pe care ulterior le transpune în proceduri standardizate;

- Monitorizează functionarеa corespunzătoare a еchipamеntеlor pе liniile tеhnologice;

- Participă la omologarea și lansarea în producție a produselor noi și a noilor echipamente de productie.

- Identifică oportunități de optimizare și propune soluții de îmbunătățire pentru modul de lucru al personalului productiv;

- Oferă îndrumare pentru echipele de producție și mentenanță pentru a îmbunătăți practicile și procedurile de lucru, asigurând că acestea sunt definite în conformitate cu Sistemul de Management al Calității;

- Promoveză sistemul sugestiilor de îmbunătățire și inițiativele de eficiență și optimizare a costurilor în rândul angajaților, evaluează sugestiile primite și supervizează implementarea lor.

OFERIM:

- Salariu motivant; Pachet salarial atractiv

- Pachet asigurare medicală privată;

- Tichete de masă;

- Transport asigurat spre și de la locul de muncă;

- Posibilitate de dezvoltare a carierei;

- Training pentru formare și dezvoltare profesională;

- Mediu de lucru plăcut, dinamic;

- Posibilitatea de a lucra într-un domeniu care se află într-o continuă expansiune.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Delta Invest SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Delta Invest SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Delta Invest SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?