Inginer tehnolog industria alimentara

Candidatul ideal

  • Inginer cu experienta in organizarea fluxurilor de productie, in industrie alimentara si de panificatie.
  • Studii superioare finalizate, in industria alimentara/siguranta alimentelor.
  • Experienta relevanta in industria alimentara(patiserie si panificatie) minim 2 ani
  • Bune aptitudini in comunicare si in organizarea propriei activitati.
  • Bune abilitati tehnice, seriozitate, implicare, corectitudine si dorita de a se evidentia prin imbunatatirea activitati.
  • Cunostinte limba engleza si operare PC - nivel avansat
  • Spirit de observatie, capacitate de analiza si sinteza, initiativa, disciplina, perseverenta, spirit organizatoric si orientare catre rezultate

Responsabilitati

  • Implementeaza noi modele de produse si modificarile corespunzatoare in productie
  • Se asigura ca retele și parametrii de calitate se respecta si sunt adaptate echipamentelor existente.
  • Participa la stabilirea planului de productie si la alocarea resurselor necesare (echipamente, materii prime, personal, etc).
  • Cost control pe fiecare produs in parte (verificare consumuri specifice, profitabiliatate/ produs).
  • Supravegheaza procesele tehnologice
  • Supravegheaza functionarea optima a echipamentelor.
  • Urmarirea aplicarii standardelor de calitate in productie.
  • Urmarirea bunei functionari a fluxului de productie, acordarea de suport si implicarea pe procese atunci cand este necesar.
  • Realizeaza controlul calitativ si analiza materiilor prime, ambalajelor, produselor semifinite si finite in timpul procesului de productie

Beneficii

  • Stabilitate
  • Echipa profesională de excepție
  • Dezvoltarea carierei într-o societate multinațională
  • Pachet competitiv de remunerare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC FORNETTI ROMÂNIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC FORNETTI ROMÂNIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC FORNETTI ROMÂNIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?