Inginer telecomunicatii

Cu o istorie de peste 21 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Electrogrup este unul dintre cei mai mari constructori nationali de infrastructura de telecomunicatii, echipele noastre fiind printre cele mai specializate din tara in acest domeniu. Dezvoltam proiecte de infrastructura la cheie de fibra optica, site-uri de telefonie mobila, instalari de echipamente 3G, 4G, si LTE si retele de acces radio pentru marii operatori de telecomunicatii din Romania si din afara tarii.

Deschidem o noua oportunitate de cariera si cautam un Inginer Telecomunicatii pentru a se ocupa de evaluarea, implementarea si operarea retelelor de fibra optica.

Responsabilitati:

  • Organizeaza, coordoneaza si paticipa activ la interventiile aferente contractelor de mentenanta ale ELECTROGRUP impreuna cu echipele de interventie proprii sau subcontractori in functie de gradul de importanta
  • Executa Site Visit in teren pentru stabilirea solutiilor tehnice pentru remedierea, protejarea si relocarea retelelor de fibra optica aflate in mentenanta pecum si de conectare cu fibra optica: tehnologie FTT(S)(X)(H); Point to Point
  • Intocmeste necesarul de materiale si echipamente pe proiect; Intocmeste listele de materiale in SAP in vederea executiei unei lucrari
  • Executa lucrarile de instalare, parametrizare, comisionare si punere in functiune a echipamentelor de  FO; coordoneaza echipele de productie Telecom la realizarea lucrarilor de interventii si mentenanta preventive
  • Intocmeste documentatia aferenta lucrarilor de FO. PV punere in functiune, predare echipamente, situatii de lucrari
  • Participa la receptia lucrarilor cu reprezentantii beneficiarului; Intocmeste documentatiei de receptie

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice - preferabil in domeniul telecomunicatiilor
  • Experienta minim un an in domeniu
  • Disponibilitate la deplasari si delegatii
  • Permis de conducere
  • Competente operare PC – mail, pachet Microsoft Office – Word, Excel, Visio

Avantaje:

  • Intelegerea functionarii unei retele optice: transmisie semnal optic, diagrame de jonctionare, proiecte tehnice

Ce oferim:

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii.
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?