Inginer test si automatizari

Salar brut
700 - 1400 €

Rămai focusat când situația devine anevoioasă?

Identifici soluții in loc să te cramponezi de probleme?

Pentru tine imposibilul nu există?

Dacă raspunsul la aceste intrebări este “da”, atunci ai putea fi persoana pe care o căutăm.

Cerinte:

Studii: Tehnice – Superioare

Lb. Engleza  – cel putin nivel mediu; Lb. Germana – constituie avantaj

Experienta:  in domeniul automotive-productie reprezinta avantaj

Competente:

Cunostinte tehnice in domeniul electric, electronic

Rezolvarea de probleme

Planificare si organizare

Orientare spre rezultat

Munca in echipa

Responsabilitati:

Implementeaza, mentine si imbunatateste procesele de productie ( test si automatizare ) astfel incat sa satisfaca cerintele clientilor interni si externi, respectand regulile interne si politica Hirschmann
Defineste cele mai bune practici in cadrul proceselor speciale astfel incat sa se asigure standardizarea modului de lucru (testare, masini automate si semiautomate)
Intocmeste si asigura instruiri cu privire la documentatia necesara proceselor speciale
Defineste si valideaza parametrii de proces, inregistraza, actualizeaza si verifica fisele parametrilor de proces astfel incat sa se utilizeze parametrii optimi in procesul de productie.
Instruieste operatorii si tehnicienii de proces pentru ca acestia sa cunoasca modul de lucru la masinile speciale (testare, masini automate si semiautomate)
Creeaza, actualizeaza si comunica catre productie si management rapoarte saptamanale cu analiza pierderilor si eficienta utilizarii masinilor pentru a decide actiuni in vederea reducerii pierderilor
Creeaza, actualizeaza si verifica fisele de intretinere zilnica (planificata) pentru a creste durata de viata a sculelor (echipamente de testat, masini automate si semiautomate

Beneficii: Transport gratuit, tichete de masă, bonusuri anuale de performanță, bonuri cadou de sarbatori, bonus de fidelitate, al 13-lea salariu, card de sanatate, abonament la sala de sport,  posibilități de dezvoltare profesionala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HIRSCHMANN ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HIRSCHMANN ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HIRSCHMANN ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?