Inginer textile

. SEFAR . Sighisoara angajeaza Inginer textile pentru Departamentul Dezvoltare care sa se alature echipei noastre din Romania.

Candidatul ideal:

Studii superioare de specialitate in domeniul textil

Experienta in domeniu - reprezinta avantaj

Cunostinte operare PC: Word, Excel;

Atitudine proactiva si spirit de echipa;
Cunostinte de limba engleza;
Persoana organizata, analitica, responsabila, atenta la detalii.

Capacitate de lucru in echipa si comunicare

Capacitate de invatare si de asimilare cunostinte noi

Atributii/Responsabilitati:

  • Definirea, dezvoltarea și optimizarea proceselor de producție și testare a țesăturilor
  • Selectarea materiilor prime și a mijloacelor auxiliare
  • Procesarea proiectelor de dezvoltare de produs în colaborare cu departamentele de business, producție și furnizori (de ex. fire, agenți chimici, producători în regim lohn)
  • Procesarea cererilor de fezabilitate pentru business și vânzări, conf. solicitărilor superiorilor ierarhici
  • Responsabil pentru planificarea încercărilor, execuția, evaluarea, respectarea termenelor și transferul de know-how pentru proiectele și sarcinile atribuite
  • Responsabil pentru integritatea cerințelor de proces și a specificațiilor articolelor, precum și pentru pregătirea documentelor însoțitoare necesare pentru proiectele și sarcinile atribuite

Beneficii:

Pachet salarial motivant;
Bonus;
Tichete de masa;
Conditii de lucru la standarde elvetiene;
Beneficii non-financiare: abonament la sala de Fitness, cursuri de limbi straine, pachet servicii medicale gratuite
Posibilitati de dezvoltare in cadrul companiei.

Descrierea companiei:

. Sefar ., companie elvetiana, lider mondial in productia de tesaturi monofilament de precizie pentru clienti cu solutii personalizate in separare, acoperire si dozare pentru procese industriale si aplicatii tehnice.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SEFAR SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SEFAR SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SEFAR SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?