Inginer (tranzactii energie electrica)

Locatie: Unirii (cladirea Day Tower)

Perioada contract: nedeterminat

 Responsabilitatile postului:

  • tranzactioneaza energie electrica si certificate verzi pe piata angro conform strategiilor aprobate
  • monitorizeaza funcţionarea pieţelor de energie electrica pe plan local si regional precum si evolutia preturilor
  • elaboreaza rapoarte si raspunsuri la solicitari ale altor departamente din cadrul companiei
  • elaboreaza rapoarte si raspunsuri la solicitari ale autoritatilor relevante din domeniul energiei (ANRE, Opcom, Transelectrica)

Ce cautam la tine?

  • competente digitale dezvoltate: MS Office (Word, Excel, Ppt), navigare internet
  • capacitate de organizare a timpului, sarcinilor și locului de muncă
  • capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini în același timp
  • capacitate de a respecta termene limită
  • responsabilitate, ordine, corectitudine și seriozitate
  • atenție către detalii
  • studii superioare absolvite cu diploma de licenta (Energetica, Electrotehnica, Inginerie Eelctrica)
  • experienta anterioara de minim 1 an in industria de profil
  • cunostinte medii/avansate de limba engleza.

Ce iti oferim?

  • Pachet salarial competitiv;
  • Reduceri pentru servicii medicale;
  • Zile libere in plus (Zi de naștere, Ziua Energeticianului) + Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;
  • Rambursarea unei părți din biletul de vacanta;
  • Oferte speciale pentru angajații noștri din partea colaboratorilor noștri;
  • Oportunități de dezvoltare profesională reală;
  • Mediu de lucru internațional și oportunități de călătorie;
  • Programul de integrare într-o echipă profesională, tanară și dinamică.

Ce altceva trebuie să știți?

Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENEL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENEL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENEL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?