Inginer Vânzări Service și Piese de Schimb

RESPONSABILITĂŢI

  • Promovează şi vinde servicii și piese de schimb pentru generatoare și motoare industriale;
  • Gestionează comercial şi tehnic un portofoliu de clienţi, într-un sector geografic definit (Muntenia, Dobrogea, Sudul Moldovei);
  • Vizitează regulat clienţii pentru: întreţinerea de bune relaţii comerciale; identificarea necesarului de prestaţii service şi ofertare; consiliere şi răspuns la reclamaţii;
  • Prospectează piaţa în vederea găsirii de noi clienţi;
  • Pregătește (redactează), transmite, negociază și finalizează ofertele către clienți;
  • Urmărește primirea comenzilor de la clienți și pregătește de livrare piesele și consumabilele;
  • Urmărește creșterea bazei de date echipamente și mărirea numărului de clienţi;
  • Urmărește încasarea facturilor emise;
  • Monitorizează și analizează piața și concurența;
  • Întocmeşte rapoarte de activitate.

    CERINŢE

  • Studii superioare finalizate în domeniul electro-mecanic;
  • Experiență în vânzări tehnice de minim 3 ani, reprezintă un avantaj experiența în vânzarea de piese de schimb şi service;
  • Cunoștințe de operare PC (Word, Excel și programe specifice);
  • Cunoștințe medii de limba engleză;
  • Bună capacitate organizatorică;
  • Capacitate de lucru cu termene limită strânse;
  • Permis de conducere (categoria B) și disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu (minim 75% din timpul de lucru).

    PROFIL CANDIDAT

  • Spirit comercial dezvoltat, ambiție și dedicare;
  • Capacitate de negociere și de analiză;
  • Abilități de comunicare, persuasivitate și relaționare;
  • Atitudine pro-activă și orientarea spre găsirea de soluții;
  • Seriozitate și corectitudine profesională;
  • Dinamism și perseverență în îndeplinirea obiectivelor.

Ce iti oferim?

Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime
Mașină de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Eneria pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Eneria pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Eneria locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?