Inside Channel Developer with English

Funcție: rapoarte de vânzări interne Către: manager, canal interior Dezvoltatorul canalului interior este responsabil pentru descoperirea, recrutarea și integrarea de noi revânzători și parteneri pentru programul Veeam ProPartner. ICD permite noilor parteneri să promoveze la niveluri superioare ale programului de canal Veeam, precum și reactivarea și reangajarea partenerilor care au încetinit tranzacțiile.

Responsabilitati

  • Poziționează beneficiile Veeam pentru parteneri și adună profilul contului de partener
  • Stimulează adoptarea portalului ProPartner și a Universității partenere de către parteneri
  • Recrutează companii partenere calificate de echipa ISA sau găsite în bazele de date ale partenerilor de alianță/distribuitori
  • Descoperă canalul partenerului și îl menține actualizat din partea partenerului
  • Menține partenerii la curent cu știrile și promoțiile Veeam, verifică conformitatea cu cerințele Programului ProPartner și conduce la trecerea la următorul nivel de partener
  • Dezvoltă cunoștințe de lucru solide despre produsele Veeam Software și despre beneficiile pe care acestea le oferă partenerilor potențiali și existenți
  • Oferă asistență partenerilor, inclusiv ajutor cu problemele de licențiere și tehnice legate de produsele Veeam
  • Actualizează și menține conturile partenerilor în sistemul Veeam CRM

Calificări

  • Experienta in vanzari este un plus; de preferat cunoștințe despre industria IT
  • Se preferă o diplomă de licență (se va lua în considerare o combinație de educație și experiență)
  • Abilitatea de a se adapta la schimbările de rol și responsabilități
  • Capacitatea de a găsi abordarea diferitelor tipuri de persoane pentru a stabili relații pozitive și de durată
  • Abilitatea de a lucra independent cu o direcție limitată într-un mediu cu ritm rapid; trebuie să fie un autoîncepător motivat și plin de energie
  • Abilități excepționale verbale și de prezentare Abilități de comunicare scrisă
  • Abilități excelente de corespondență scrisă și electronică, cu cunoaștere a instrumentelor de bază de cercetare în afaceri
  • Cunoașterea instrumentelor de bază de cercetare în afaceri (LinkedIn, Google, Salesforce sau CRM similar etc.)
  • Cunoașterea instrumentelor de automatizare bazate pe MSOffice (Excel, Outlook etc.)
  • Interes puternic și pasiune pentru inovația tehnologică și industrie
  • Abilități excelente de corespondență (Outlook, mesagerie instantanee și la telefon)

În schimb, vă puteți aștepta:

  • Să lucrezi cu membri grozavi ai echipei, care sunt la fel de pasionați ca tine!
  • Pentru a avea un impact – vei contribui la creșterea noastră!
  • Pentru a avea autonomie și tot ce ai nevoie pentru a oferi cele mai bune rezultate!
  • Vei invata multe si dezvoltarea ta profesionala va fi o prioritate
  • Vei contribui la cultura lui Veeam

Veeam Software este un angajator cu șanse egale și nu tolerează discriminarea sub nicio formă pe bază de rasă, culoare, religie, sex, vârstă, origine națională, cetățenie, dizabilitate, statut de veteran sau orice altă clasificare protejată de legislația federală, statală sau locală. . Toate informațiile dumneavoastră vor fi păstrate confidențiale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Veeam Software locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?