Inside Sales Opportunities - Various Languages (Hybrid Work)

Responsabilitati

Vă puteți alătura uneia dintre oportunitățile noastre de vânzări interne:

Este responsabil pentru gestionarea clienților potențiali de vânzări și transformarea acestora în noi oportunități de afaceri pentru vânzătorii interni Veeam. ISA prospectează prin efectuarea de apeluri, conectând utilizatorii finali cu resursele locale Veeam pentru a genera venituri. Poate utiliza e-mailul și alte tehnici de vânzări electronice în sprijinul eforturilor de prospectare.

Colaborează cu echipa noastră de vânzări pe teren și cu partenerii, vânzând produsele și serviciile companiei pe un teritoriu atribuit prin telefon. Prospectează, construiește relații și închide vânzările. Poate utiliza e-mailul și alte tehnici de vânzări electronice în sprijinul efortului de apelare.

Este responsabil pentru creșterea pipelinei de afaceri atât prin descoperirea de noi proiecte, cât și prin oferirea accesului la proiecte potențiale pentru managerii de cont de întreprindere (EAM). Un IAM adună și analizează informații despre utilizatorii finali potențiali mari pentru a detecta proiecte noi și comunică cu aceștia pentru a califica oportunități de afaceri.

Reprezinta compania in relatia cu clientii, partenerii, oamenii/organizatiile din tara si strainatate, in contact pentru afaceri.

Este responsabil pentru gestionarea și conducerea echipelor de vânzări interne prin supravegherea vânzărilor, operațiunilor și strategiilor pentru clienții noi și existenți ai Veeam Software.

Calificări

Cerințele includ, dar nu se limitează la:

  • Licență (va fi luată în considerare o combinație de educație și experiență)
  • Experiența anterioară în vânzări de produse/servicii de înaltă tehnologie este un plus/obligatoriu pentru rolurile senior
  • Interes puternic și pasiune pentru inovația tehnologică și industrie
  • Capacitatea de a găsi abordarea diferitelor tipuri de persoane pentru a stabili relații pozitive și de durată
  • Abilități excepționale de comunicare verbală și scrisă în limbi străine (de exemplu, engleză, olandeză, franceză, germană, spaniolă, ebraică, rusă, slovacă, italiană etc.)
  • abilități de comunicare și capacitatea de a transmite informații către potențiali clienți
  • Abilitatea de a se adapta la schimbări și de a lucra într-un mediu cu ritm rapid

Iată ce trebuie să aștepți cu nerăbdare la Veeam:

  • O combinație competitivă de salariu și pachet generos de beneficii, care include asigurare de viață și un program de asistență medicală premium pentru tine, un adult aflat în întreținere și toți copiii tăi.
  • Beneficii suplimentare. Oferim tichete de masa in valoare de 30 RON pe zi lucratoare in suma maxima si o schema de pensii pentru siguranta dumneavoastra financiara viitoare.
  • Platforma de beneficii. Acesta este un buget lunar de 500 RON pe care îl poți cheltui pentru orice îți îmbogățește viața
  • Oportunități excelente de carieră. Aceasta include formare profesională și educație cu acces la biblioteca digitală Bookster, cursuri de formare și conferințe și peste 200.000 de resurse dedicate îmbunătățirii abilităților și valorificării talentelor.
  • O echipă multiculturală cu peste 20 de naționalități. Lărgiți-vă orizonturile lucrând alături de oameni talentați și energici, cu perspective diferite.
  • Programe personalizate de onboarding, de prieteni și de mentor, astfel încât începerea este fără probleme.
  • Grupuri de resurse pentru angajați. Veeamerii noștri dedicați formează rețele precum Women in Green și Inclusion ERG. Ne dorim ca angajații de la fiecare nivel să își extindă rețelele, să participe și să promoveze un sentiment de comunitate.
  • Zile de voluntariat! Pe lângă zilele tale de vacanță anuale, te vei bucura de 24 de ore în trei zile plătite pentru a da înapoi comunității. Sprijină-ți propria cauză sau alătură-te uneia dintre inițiativele noastre organizate.
  • Programe de wellness. Este important pentru noi ca Veeamerii noștri să se simtă cel mai bine, iar programele noastre se concentrează pe echilibrul dintre viața profesională și viața privată, precum și pe bunăstarea fizică, mentală și nutrițională.
  • Mai multe zile libere. Durata mandatului dumneavoastră la Veeam este răsplătită cu zile suplimentare de vacanță pe care să le luați și să vă concentrați pe ceea ce contează cu adevărat pentru dvs.

Veeam Software este un angajator cu șanse egale și nu tolerează discriminarea sub nicio formă pe bază de rasă, culoare, religie, sex, vârstă, origine națională, cetățenie, dizabilitate, statut de veteran sau orice altă clasificare protejată de legislația federală, statală sau locală. . Toate informațiile dumneavoastră vor fi păstrate confidențiale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Veeam Software locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?