Inside Sales Representative with English (fixed term)

Funcție: vânzări interne

Raportează către: șeful echipei de vânzări interne

Tip contract: durata determinata - acoperire maternitate

Reprezentantul de vânzări interioare colaborează cu echipa noastră de vânzări pe teren și cu partenerii noștri, vânzând produsele și serviciile companiei pe un teritoriu atribuit prin telefon. Prospectează, construiește relații și închide vânzările. Poate utiliza e-mailul și alte tehnici de vânzări electronice în sprijinul efortului de apelare.

Responsabilitati

  • Generează vânzări în teritoriul atribuit;
  • Oferă beneficii cheie de afaceri și tehnice mapate la cerințele utilizatorului final din înregistrările de oferte ale partenerilor, oportunitățile calificate și listele de generare de clienți potențiali; apel la rece la nevoie;
  • Coordonează activitățile de vânzări cu partenerii și revânzătorii pentru a identifica și închide noi afaceri;
  • Maximizează acoperirea în regiunea definită și pătrunde în organizații cu produsele Veeam;
  • Oferă previziuni și oportunități de conturi după cum este necesar;
  • Generați venituri și contribuie la creșterea continuă a Veeam prin atingerea constantă a cotelor individuale și de echipă;
  • Colaborează cu angajații regionali de vânzări pe teren din teritoriu în planificare și execuție;
  • Actualizează și întreține sistemul Veeam CRM (salesforce.com).

Calificări

Pentru a avea succes, va trebui să aveți:

  • Se preferă o diplomă de licență (se va lua în considerare o combinație de educație și experiență);
  • Se preferă 2+ ani de experiență în vânzări business-to-business (B2B) de produse/servicii de înaltă tehnologie;
  • Experiență în conducerea procesului de vânzări în cadrul echipelor interne și externe (canal, inginerie, marketing, domeniu);
  • Engleză fluentă (citit/scris/vorbit);
  • Capacitatea de a găsi abordarea diferitelor tipuri de persoane pentru a stabili relații pozitive și de durată;
  • Abilitatea de a lucra independent cu o direcție limitată într-un mediu cu ritm rapid; trebuie să fie un autoîncepător motivat și plin de energie;
  • Abilitatea de a se adapta la schimbările de rol și responsabilități;
  • Abilități excepționale de comunicare scrisă și corespondență electronică, cu cunoaștere a instrumentelor de bază de cercetare în afaceri;
  • Abilități excepționale de comunicare verbală și capacitatea de a transmite informații către potențiali clienți;
  • Salesforce.com este un plus+;
  • Interes puternic și pasiune pentru inovația tehnologică și industrie.

În schimb, vă puteți aștepta:

  • Să lucrezi cu membri grozavi ai echipei, care sunt la fel de pasionați ca tine!
  • Pentru a avea un impact – vei contribui la creșterea noastră!
  • Pentru a avea autonomie și tot ce ai nevoie pentru a oferi cele mai bune rezultate!
  • Vei invata multe si dezvoltarea ta profesionala va fi o prioritate!
  • Vei contribui la cultura lui Veeam.

Veeam Software este un angajator cu șanse egale și nu tolerează discriminarea sub nicio formă pe bază de rasă, culoare, religie, sex, vârstă, origine națională, cetățenie, dizabilitate, statut de veteran sau orice altă clasificare protejată de legislația federală, statală sau locală. . Toate informațiile dumneavoastră vor fi păstrate confidențiale.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Veeam Software pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Veeam Software locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?