Inspector electric

CRH Romania recruteaza inspector electric  pentru fabrica de ciment din Medgidia.

Responsabilitati :

  • Optimizeaza fiabilitatea echipamentelor electrice.
  • Controleaza continuu starea echipamentelor si buna exploatare a acestora.
  • Gaseste metode de monitorizare a starii echipamentelor si de diagnoza a defectiunilor.
  • Proiecteaza si actualizeaza planurile de inspecție pentru echipamentele existente si noi, tinand cont de constrangerile de producție.
  • Efectueaza inspectia de prim nivel si cea specifica a tuturor echipamentelor electrice aflate in diferite situatii (functionare si oprire).
  • Asista firmele terte si participa la unele operatiuni speciale de montaj.
  • Intretine un contact strans si permanent cu echipa de mentenanta precum si cu toate persoanele in masura sa-i dea informatii despre starea echipamentelor electrice.
  • Participa la stabilirea prioritatilor in functie de solicitarile primite din partea celorlalte departamente.
  • Participa la elaborarea listelor si programarilor de lucrari : anuale, trimestriale, saptamanale, opriri programate si opriri incidentale.
  • Determină punctele ce trebuiesc ameliorate si propune soluţii.

Profilul candidatului ideal:

  • Domiciliu: Medgidia  și imprejurimi;
  • Experienta pe un post similar : >3 ani;
  • Studii: medii (liceu sau scoala profesional) cu profil tehnic electric;
  • Orientare catre respectarea normelor de securitate si sanatate in munca, precum si a celor tehnice;
  • Seriozitate, initiativa, disciplina, abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Capacitate de analiza ; precizie si rigurozitate ;
  • Dorinta de munca si capacitate de a efectua efort sustinut.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CRH Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?